High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   AILA - cybernetyczna Niemka do noszenia ciężkich przedmiotów

Gadżety

rss

AILA - cybernetyczna Niemka do noszenia ciężkich przedmiotów

2010.05.24//  J. Kruczek
Podczas imprezy Hannover Messe 2010 niemieccy konstruktorzy zaprezentowali nowego robota, który dzięki zaawansowanej technologii potrafi przenosić różne przedmioty, nie niszcząc ich za mocnym uściskiem. AILA oprócz sporych możliwości posiada nowoczesną i kobiecą sylwetkę.
Twórcy robotów coraz częściej nadają im ludzki wygląd, tak aby były przystępniejsze dla ludzi. Cybernetyczne twory otrzymują najróżniejsze możliwości i coraz częściej wkradają się w życie. AILA potrafi przestawiać przedmioty, także te najdelikatniejsze, dzięki zaawansowanej technologii.
AILA AILA
AILA AILA
AILA AILA

Konstruktorzy wyposażyli AILĘ w laserowe mierniki odległości oraz w podwójną kamerę pozwalającą na odtworzenie obiektów w 3D. Dzięki temu AILA rozpoznaje kształt przedmiotu. Za siłę nacisku odpowiada skaner RFID, który pozwala rozpoznać przedmioty ometkowane etykietami RFID. Dzięki rozbudowanej sieci czujników i dwóm kamerom AILA wie jak chwycić dany przedmiot i z jaką siłą.
AILA AILA
AILA AILA
AILA AILA

Robotyka rozwija się w zastraszającym tempie i być może już za jakiś czas każdy facet będzie mógł poprosić cybernetyczną kobietę o podanie piwa i pilota, bez narażania się na wielką aferę. Póki co nie są znane dalsze plany związane z AILĄ, ale prawdopodobnie jej następczynie już w niedalekiej przyszłości znajdą zastosowanie w domowych zaciszach.
AILA AILA
AILA AILA
AILA AILA
AILA AILA
AILA AILA

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
AILA - cybernetyczna Niemka do noszenia ciężkich przedmiotów

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   AILA - cybernetyczna Niemka do noszenia ciężkich przedmiotów