High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   AIRE Mask - oryginalny sposób ładowania telefonu

Gadżety

rss

AIRE Mask - oryginalny sposób ładowania telefonu

2012.03.05//  J. Kruczek
Poszukiwania alternatywnych źródeł energii nie mają końca, a projektanci prześcigają się w pomysłach. Efektem tego jest miedzy innymi koncepcyjne urządzenie AIRE Mask, które wygląda dość dziwnie, ale byłoby bardzo praktyczne. Co więcej bardziej zgryźliwi mogą się w nim doszukać wyjaśnienia zastosowania maski Dartha Vadera.
Zobacz także: K-TOR Power Box - minimalistyczny rowerek treningowy z generatorem prądu »Gadżet przypomina urządzenie żywcem wyjęte z Gwiezdnych Wojen, a w rzeczywistości jest mobilną ładowarką wykorzystującą energię płynącą z ruchu powietrza. Pomysłodawcą jest projektant Joao Paulo Lammoglia, którego już wielokrotnie wynagradzano między innymi nagrodą Red Dot Award. AIRE Mask bazuje na dość prostym pomyśle przetwarzania ruchu powietrza w energię elektryczną.
AIRE Mask AIRE Mask
AIRE Mask AIRE Mask
AIRE Mask AIRE Mask


Zobacz także: Ładowarki do smartfonów, które będziemy mieć zawsze przy sobie »W AIRE Mask zamontowano wiatrak oraz mechanizm przetwarzający energię kinetyczną w elektryczną. Ta zaś za pomocą przewodu płynie do smartfona przymocowanego specjalną opaską do ręki. Pomysł bardzo prosty i dość efektywny. W celu wytworzenia energii wystarczy jedynie oddychać. Problemem jest zastosowanie urządzenia. Raczej mało osób zdecyduje się na spacerowanie po mieście w masce zasłaniającej twarz. Z drugiej strony coraz częściej widzimy ludzi w wielkich miastach świata zasłaniających twarz przed smogiem. Niestety póki, co nie ma planów produkcji podobnego urządzenia, więc nie przekonamy się, czy AIRE Mask przyjmie się w codziennym zastosowaniu.

AIRE Mask AIRE Mask
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
AIRE Mask - oryginalny sposób ładowania telefonu

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   AIRE Mask - oryginalny sposób ładowania telefonu