High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Aluratek Libre - nowe czytniki e-booków za przystępną cenę

Gadżety

rss

Aluratek Libre - nowe czytniki e-booków za przystępną cenę

2009.12.10//  J. Kruczek
Czytniki e-booków zyskały wielką popularność i producenci prześcigają się w pomysłach, mających przyciągnąć uwagę klientów do swojej marki. Zabiegi producentów wiążą się z faszerowaniem czytników nowoczesnymi technologiami i obsługą coraz to większej ilości dodatków.
Zobacz także: Czytnik e-book txtr Reader - ładny i praktyczny »Firma Aluratek postanowiła pójść w inną stronę i stworzyć czytnik e-booków, który nie będzie szczytem osiągnięć technologicznych ale za to będzie bardziej dostępny dla zwykłych ludzi. Urządzenie wyceniono na 179 dolarów co w przeliczeniu na naszą walutę daje ok 500 złotych. Nie jest to niska kwota ale w porównaniu do przeciętnych cen czytników przekraczających tysiąc złotych to urządzenie Aluratek wydaje się całkiem atrakcyjne.
Aluratek Libre Aluratek Libre
Aluratek Libre Aluratek Libre
Aluratek Libre Aluratek Libre

Oczywiści cięcie kosztów to mniejsze możliwości urządzenia. Czytnik Aluratek służy praktycznie tylko do czytania elektronicznych książek. Urządzenie obsługuje formaty: Adobe DRM, ePUB, PDF, FB2, TXT, Mobi, PRC i RTF. Jako, że czytnik ma spełniać role gadżetu to posiada jedną dodatkowa opcję. Czytnik Aluratek odtwarza pliki muzyczne MP3.
Zobacz także: Nook - eReader od księgarni Barns & Noble »Producent aby uzyskać niższe koszta produkcji zastosował 5 calowy wyświetlacz LCD, który nie posiada podświetlenia i daje dużo mniejsze możliwości niż standardowe dla czytników ekrany w technologii e-ink. Dzięki standardowemu ekranowi urządzenie może pracować nieprzerwanie aż 24 godziny. W zestawie do czytnika jest dołączana karta pamięci 2GB z dołączonymi stoma książkami. Pamięć można powiększyć do 32GB.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aluratek Libre - nowe czytniki e-booków za przystępną cenę

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Zakup mieszkania lub domu często wiąże się z bardzo dużym zadłużeniem w banku. Kredyt, który...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Aluratek Libre - nowe czytniki e-booków za przystępną cenę