High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Apara Hasselblad 500 z misji kosmicznej Apollo 15 trafił na aukcję

Foto

rss

Apara Hasselblad 500 z misji kosmicznej Apollo 15 trafił na aukcję

2014.02.05//  J. Kruczek
Hasselblad 500 'EL DATA CAMERA HEDC' to niezwykły aparat, który jako jedyny był używany na księżycu i powrócił na Ziemię. Wyjątkowy sprzęt brał udział w misji Apollo 15 i już niedługo może się stać własnością prywatnego kolekcjonera.
Zobacz także: Leica Luxus II - unikatowy aparat trafi na aukcję »Aparat zostanie wystawiony na aukcję przez dom WestLicht. Można powiedzieć, że urządzenie było praktycznie nie używane. Astronauta wykonał nim 299 zdjęć powierzchni księżyca oraz 96 fotografii w drodze powrotnej. Omawiany model jest jednym z 14 aparatów wykorzystywanych w misjach Apollo. Wszystkie jednak zostały porzucone na księżycu, a tylko ten jeden o numerze seryjnym 1038 powrócił.
Hasselblad 500
Hasselblad 500 Hasselblad 500
Hasselblad 500


Zobacz także: Giroux Daguerreotype, najstarszy aparat świata trafi na aukcję »Pozostałe aparaty musiały ustąpić miejsca próbkom skał pobranym z księżyca. Hasselblad 500 'EL DATA CAMERA HEDC' pochodzący z księżyca został wyposażony w obiektyw Biogon 60 mm f/3.5. Kwota startowa aukcji wynosi 80 tysięcy euro, szacuje się jednak, że cena sprzedaży może wynieść nawet 200 tysięcy euro.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Apara Hasselblad 500 z misji kosmicznej Apollo 15 trafił na aukcję

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Apara Hasselblad 500 z misji kosmicznej Apollo 15 trafił na aukcję