High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Apple patentuje technologię ładowania w polu energetycznym

Telefony

rss

Apple patentuje technologię ładowania w polu energetycznym

2012.12.09//  J. Kruczek
Ładowanie bezprzewodowe nie jest niczym nowym. Na rynku od dłuższego czasu znajdują się ciekawe ładowarki nie wykorzystujące połączenia przewodowego. Do firm korzystających z podobnej technologii chce dołączyć Apple, choć pomysł amerykańskiego producenta jest nieco śmielszy.
Zobacz także: CampStove - biwakowe palenisko generujące prąd »Apple złożyło wniosek patentowy odnośnie nowej technologii ładowania. Nie zdradzono, jak dokładnie ma pracować system, ale poznaliśmy jego założenia. Te zaś są całkiem ciekawe. Apple chce wytwarzać pole elektryczne o zasięgu około metra. W jego zasięgu będzie możliwe ładowanie urządzeń. Zgodnie z pomysłem każdy elektroniczny gadżet znajdujący się w polu ma być cały czas ładowany.
iPhone 5 iPhone 5
iPhone 5 iPhone 5
iPhone 5 iPhone 5


Zobacz także: Feligan PowerBrick - nowoczesna ładowarka do obsługi wielu urządzeń »Oprócz smartfonów i tabletów system miałby sprawnie uzupełniać energię w klawiaturach czy myszkach. Oczywiście urządzenia będą musiały być wyposażone w specjalne baterie, które będą w stanie odebrać energię. Pozostaje też pytanie, czy wspomniane pole nie będzie narażało użytkownika na utratę zdrowia. Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać. Premiera nowego systemu zapewne nie nastąpi w najbliższych miesiącach.
iPhone 5 iPhone 5
iPhone 5 iPhone 5
iPhone 5 iPhone 5

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Apple patentuje technologię ładowania w polu energetycznym

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Apple patentuje technologię ładowania w polu energetycznym