High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   iPhone 5C i 5S - premiery od Apple

Gadżety

rss

iPhone 5C i 5S - premiery od Apple

2013.09.11//  P. Rączka
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej firmy Apple zaprezentowano dwa nowe smartfony - iPhone’a 5C oraz iPhone’a 5S. Pierwszy z nich będzie dostępny w pięciu kolorach: zielonym, białym, niebieskim, czerwonym i żółtym. Obudowę wykonano z jednego kawałka poliwęglanu, do którego mocowana jest metalowa rama pełniąca też rolę anteny. Jest on wyposażony w 4-calowy ekran Retina i pracuje pod kontrolą procesora A6. Ponadto urządzenie wyposażono w dwuzakresowy moduł WiFi zgodny z sieciami 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 i obsługę LTE.
Apple zaprezentowało iPhone'y 5C i 5S
Apple zaprezentowało iPhone'y 5C i 5S
Apple zaprezentowało iPhone'y 5C i 5S

Zdjęcia będzie można robić aparatem z matrycą 8 Mpix, a do wideokonferencji kamera FaceTime HD. W sprzedaży będą dwie wersje - 16 GB w cenie 99 dolarów oraz 32 GB w cenie 199 dolarów, przy dwuletniej umowie u amerykańskich operatorów.

Z kolei iPhone 5S będzie nowym flagowym smartfonem Apple’a. Dostępne będą trzy wersje kolorystyczne: szara, srebrna oraz złota. Wewnątrz znajduje się procesor A7, który ma być pierwszą mobilną jednostką obsługującą architekturę 64-bit. Jednostka ta będzie 40-krotnie szyba od poprzednika, a towarzyszący jej układ graficzny zaoferuje 56-krotnie wyższą wydajność. Urządzenie jest wyposażone w aparat z przysłoną F2.2 i dwiema diodami LED (jedną z ciepłym, a drugą z zimnym odcieniem światła dla lepszego balansu kolorów) oraz funkcją nagrywania wideo w rozdzielczości HD z prędkością 120 kl./s. Smartfon będzie ponadto wyposażony w czytnik linii papilarnych, który umieszczono w przycisku pod wyświetlaczem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
iPhone 5C i 5S - premiery od Apple

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   iPhone 5C i 5S - premiery od Apple