High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Astell&Kern XB10: muzyka przez Bluetooth bez kompromisów

Audio-Video

rss

Astell&Kern XB10: muzyka przez Bluetooth bez kompromisów

2016.09.29//  M. Kisiel
Astell&Kern od początku istnienia dąży w swych produktach do osiągnięcia perfekcji. Nie tylko jeśli chodzi o brzmienie, ale też budowę i możliwości. Przez doskonałość i technologiczne fajerwerki produkty z pod znaku AK stały się elitarne i dostępne tylko dla prawdziwych audiofili zapaleńców. Dziś przedstawiamy państwu najnowszy produkt Astell&Kern XB10 – pierwszy na świecie przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo- analogowym i technologią bluetooth aptX HD Audio - zaprezentowaną nie dawno przez firmę Qualcomm na Targach IFA 2016 w Berlinie.

Wysoka jakość dźwięku plus pełna swoboda bezprzewodowej komunikacji! Teraz jest to możliwe dzięki użyciu aptX HD. To najnowszy kodek bluetooth Qualcomm do odbioru danych w wysokiej jakości 24bit. Astell&Kern XB10 oferuje charakterystyczną, od razu zauważalną różnicę w dźwięku w porównaniu do konwencjonalnych produktów z bluetooth. Gdy tylko go usłyszymy, zastanawiamy się: "Czy to dźwięk naprawdę pochodzący z bluetooth?"
Astell&Kern XB10
Astell&Kern XB10 Astell&Kern XB10
Astell&Kern XB10

Astell&Kern XB10 jest urządzeniem, które bezprzewodowo otrzymuje dane audio np. ze smartphone-u poprzez Bluetooth, ale jest to zupełnie inne urządzenie od tradycyjnych rozwiązań na Bluetooth, między innymi dlatego że obsługuje kodek aptX HD.

Żyjemy w epoce gdzie rozdzielczość telewizorów ewoluowała do Ultra HD 4K by uzyskać jak najostrzejszy obraz. Podobnie jest w audio. Bluetooth obsługuje już 24 bitowy dźwięk HD, który nie był możliwy do zrealizowania przy poprzednich technologiach. Przy wykorzystaniu aptX HD jest to teraz osiągalne. Zazwyczaj kodek audio aptX jest wykorzystywany do profesjonalnego nadawania aby uzyskać jakość dźwięku zbliżoną do CD - 16 bit. Kodek aptX niesie ze sobą wiele korzyści takich jak lepsza kompresja, niski koszt obliczeniowy i małe opóźnienie w transmisji danych.
Astell&Kern XB10
Astell&Kern XB10
Astell&Kern XB10

Wprowadzony obecnie aptX HD jest zdolny do przenoszenia dźwięku w jakości 24bit / 48 kHz, która jest wierna oryginalnemu plikowi audio.

Kodek bluetooth można łatwo porównać do wydajności pakietu danych. Porównajmy więc transmisje danych bluetooth do ilości pasażerów w autobusie. Kodek SBC jako autobus jest w stanie przewieźć tylko jednego pasażera. Kodek aptX™ może pomieścić już trzech pasażerów, natomiast aptX™ HD może pomieścić pięciu pasażerów. Podobnie jak autobus który może pomieścić więcej pasażerów, tak aptX™ HD jest znacznie bardzie efektywny od pozostałych kodeków. Więcej informacji i danych może być transmitowane przy mniejszych stratach sygnału.
Dobrze, ale co tak naprawdę dostajemy dzięki tym najnowszym technologiom?
Astell&Kern XB10
Astell&Kern XB10
Astell&Kern XB10

Nie każdy meloman musi znać się na zagadnieniach technologicznych, więc co nam daje Astell&Kern XB10?

Perfekcyjny dźwięk !
Astell&Kern XB10 jest wyposażony w DAC Hi-Fi który umożliwia reprodukcję dźwięku w jakości 24bit / 48kHz. Jego wzmacniacz analogowy został dostrojony za pomocą technologii Astell&Kern aby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia.
Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) przekształca dane cyfrowe na sygnał analogowy w cyfrowym odtwarzaczu mediów (DMP). XB10 jest wyposażony w dedykowany DAC z najlepszą konwersją cyfrowo-analogową, która znacznie poprawia stosunek sygnału do szumu (SNR) i całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD).
Astell&Kern XB10
Astell&Kern XB10
Astell&Kern XB10

Podczas gdy typowy wzmacniacz analogowy tylko wzmacnia poziom sygnału audio. Wzmacniacz Astell&Kern w XB10 zamiast po prostu wzmacniać sygnał audio, został zaprojektowany w koncepcji "wysterowania" słabych sygnałów i obsługi słuchawek o wysokiej impedancji. Wzmacniacz zastosowany w Astell&Kern XB10 jest więcej niż zdolny do wszelkich zadań.

Astell&Kern XB10
Dla przykładu - porównajmy wzmacniacz do kamery. Korzystając z funkcji zoom, powiększamy małe obiekty w wizjerze. Podobnie robi to zwykły wzmacniacz. Jednakże, wzmacniacz w AK XB10 jest bardziej podobny do funkcji "pan" zoomu, która koncertuje się na wyostrzeniu zamazanych obrazów. Mówiąc najprościej, wzmacniacz Astell&Kern skupia się na słabym sygnale.

Podwójne wyjście audio
W XB10 zastosowano dwa gniazda słuchawkowe znane już z odtwarzaczy Astell&Kern. Jedno z gniazd to typowe gniazdo mini jack 3,5mm, natomiast drugie zwane zbalansowanym to złącze jack 2,5mm (sub-mini). Zbalansowane połączenie zostało opracowane w celu redukcji szumów, które występują podczas przekazywania sygnału w przypadku wyjść standardowych. Dzięki temu prawdziwi entuzjaści audio mogą cieszyć się głębszym i czystszym dźwiękiem.

Kompatybilność z iOS oraz Android
Astell&Kern XB10 współpracuje z każdym urządzeniem posiadającym system iOS lub Android. Możemy od teraz zapomnieć o problemach z kompatybilnością urządzeń - po prostu uruchom Bluetooth na smartphonie, sparuj z XB10 i ciesz się muzyką. Można podłączyć także dowolny laptop, netbook oraz tablet, który obsługuje technologię Bluetooth. AK XB10 możemy również wykorzystać parując go z dowolnymi systemami audio.

Dla jeszcze lepszego ułatwienia, AK XB10 obsługuje połączenia głosowe i jest wyposażony we wbudowany mikrofon. Dzięki temu rozwiązaniu można odbierać połączenia podczas używania słuchawek bez mikrofonu. Naciśnij przycisk raz, aby odebrać połączenie. Następnie przyciśnij i przytrzymaj przycisk aby odrzucić połączenie. Nic prostszego! Astell&Kern XB10 pozwala również na pełne sterowanie muzyką znajdującą się w twoim urządzeniu lub płynącą bezpośrednio z serwisu streamingowego.

Wraz z podłączaniem Astell&Kern XB10 zostaniesz przeniesiony w zupełne nowy świat dźwięku.

Jeśli chcesz się cieszyć muzyką, a nie chcesz być uwiązany na stałe w jednej pozycji, wystarczy przypiąć AK XB10 do koszuli czy torebki. Ten prosty klips dodatkowo zwiększa przenośność oraz wygodę. Astell&Kern XB10 jest lżejszy niż batonik energetyczny, który jesz podczas ćwiczeń. Jest mały, lekki i niesamowity.

Czy teraz jesteś gotów aby obcować z dźwiękiem Hi-Fi?
Jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy to już od początku października Astell&Kern XB10 będzie dostępny do osobistego odsłuchu w wybranych sklepach Audiokracja i autoryzowanych sklepach oferujących produkty Astell&Kern w Polsce. W dodatku jego cena to jedyne 799zł z VAT. W zamian otrzymujesz monstrum brzmieniowe, wygodę oraz wszechstronność.

SPECYFIKACJA OGÓLNA

Model: AK XB10

Kolor: Czarny

Wymiary: 1.97 ”(50 mm) [SZ] x 1.97 ”(50 mm) [W] x 0.48 ”(12.3 mm) [G]

Waga: 0.81 oz (23 g)

Wersja Bluetooth: Bluetooth 4.1, Class2

Profil Bluetooth: A2DP (multi), AVRCP, HFP, HSP

Pasmo częstotliwości: 2.4 - 2.4835 GHz ISM Pasmo

Zasięg: maksymalnie do 10 metrów 

Zakres temperatur: -10°C ~ 45°C (23°F ~ 113°F)

AUDIO

Kodek: SBC, AAC, aptX™, aptX™ HD

Wyjścia: 2.5mm Zbalansowane / 3.5mm Niezbalansowane

Moc wyjściowa: 2.5mm Zbalansowane: 1,8 Vrms / 3.5mm Niezbalansowane: 0,9 Vrms

BATERIA

Typ baterii: Akumulator litowo-polimerowy 350mAh 3.7V

Czas pracy: około 5 godzin dla odtwarzania muzyki oraz rozmów telefonicznych

Czas czuwania: do 300 godzin

Czas ładowania: około 2 godzin

Sposób ładowania: Micro USB 5 pinów (5V/2A)

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Astell&Kern XB10: muzyka przez Bluetooth bez kompromisów
 / 
Komentarze do: Astell&Kern XB10: muzyka przez Bluetooth...
Beer4All pisze:

Ciekawe jak sprawdza się w samochodzie. Niestety w moim radio ma tylko wyjście AUX i podlączanie smarfona za każdym razem jest dość niewygodne. Taki odbiornik załatwiłby sprawę. Pozostaje jeszcze kwestia ile on funkcjonuje na 1 ładowaniu.

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Astell&Kern XB10: muzyka przez Bluetooth bez kompromisów