High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Augen Gentouch Dolce - Google Android i Ubuntu w jednym tablecie internetowym

Telefony

rss

Augen Gentouch Dolce - Google Android i Ubuntu w jednym tablecie internetowym

2011.01.14//  J. Kruczek
Producenci wykorzystali skrupulatnie początek roku do prezentacji swoich nowych zabawek. Jedną z firm, która szykuje rynkową kontrofensywę jest Augen. Producent sprzętu elektronicznego pokazał kilka urządzeń, w tym bardzo ciekawy tablet internetowy.
Zobacz także: Samsung Sliding PC 7 Series - tablet internetowy z Windowsem 7 i klawiaturą QWERTY »Augen Gentouch Dolce charakteryzuje się przede wszystkim dwoma preinstalowanymi systemami operacyjnymi. Projektanci firmy postanowili wyposażyć tablet w Androida oraz Ubuntu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mają możliwość korzystania z systemu, który w danej chwili bardziej im odpowiada. Urządzenie przechodzi jeszcze ostatnie szlify, ale już niedługo ma się pojawić w sklepach.
Augen Gentouch Dolce Augen Gentouch Dolce
Augen Gentouch Dolce Augen Gentouch Dolce
Augen Gentouch Dolce Augen Gentouch Dolce

Sercem Augen Gentouch Dolce został procesor ARM Cortex-A9 o taktowaniu 1GHz. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024x768 i przekątnej 10,1 cala. Producent przewidział też specjalną stację dokującą Doppin, która zmienia tablet w małego netbooka. Oznacza to, że otrzymamy z nią klawiaturę QWERTY oraz dysk twardy o pojemności 160GB. Augen zapewnia, że bateria zastosowana w Doppin pozwoli na pracę przez 15 godzin, natomiast sam tablet wytrzyma aż 10 godzin nieustannej pracy.
Zobacz także: Velocity Micro T301 Cruz - mały tablet budżetowy z systemem Android »Urządzenie trafi na rynek za cenę 370 dolarów, a w zestawie z dokiem będzie kosztował 570 dolarów. Całość prezentuje się dość ciekawie, pozostaje tylko czekać na pierwsze testy współpracy miedzy dwoma systemami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Augen Gentouch Dolce - Google Android i Ubuntu w jednym tablecie internetowym

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Augen Gentouch Dolce - Google Android i Ubuntu w jednym tablecie internetowym