High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   BlackBerry 6 - kanadyjski RIM zaprezentował nowy system do smartfonów

Telefony

rss

BlackBerry 6 - kanadyjski RIM zaprezentował nowy system do smartfonów

2010.04.29//  J. Kruczek
Kanadyjska firma RIM zaprezentowała nowy system operacyjny BlackBerry 6, który ma otworzyć nowe możliwości przed smartfonami i z powodzeniem konkurować z systemami Android i Windows 7 Phone. Nowy system zadebiutuje w telefonach w następnym kwartale tego roku.
BlackBerry nie jest najpopularniejszy w Polsce, ale na amerykańskich rynkach jest najlepiej sprzedającą się platformą. System RIM miał do tej pory problemy ze sprawną obsługą funkcji dotykowych, co się ma zmienić za sprawą nowego oprogramowania. System będzie oferował technologię multi touch, lepszy odtwarzacz multimediów oraz integrację z serwisami społecznościowymi.
BlackBerry OS 6 BlackBerry OS 6
BlackBerry OS 6 BlackBerry OS 6
BlackBerry OS 6 BlackBerry

Najważniejszymi opcjami nowego systemu będzie między innymi przeglądarka WebKit oferująca możliwość przeglądania stron na kilku zakładkach. Nowe kontekstowe menu Pop-up oraz zaprojektowane od podstaw aplikacje zwiększające multimedialność telefonów. Producent zadbał też o nową szatę graficzną i wyposażył system w dużą ilość nowych efektów i grafik. Pozostaje czekać na pierwszy telefon wyposażony w nowy system. Póki, co BlackBerry 6 można podziwiać na pierwszym filmie reklamowym.
BlackBerry OS 6 BlackBerry
BlackBerry OS 6 BlackBerry
BlackBerry OS 6 BlackBerry

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
BlackBerry 6 - kanadyjski RIM zaprezentował nowy system do smartfonów

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   BlackBerry 6 - kanadyjski RIM zaprezentował nowy system do smartfonów