High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   BlackBerry kończy z produkcją smartfonów. Marka przerzuca się na oprogramowanie

Telefony

rss

BlackBerry kończy z produkcją smartfonów. Marka przerzuca się na oprogramowanie

2016.09.30//  J. Kruczek
BlackBerry zdecydowało ostatecznie zakończyć produkcję smartfonów. Kanadyjski koncern skupi się teraz na oprogramowaniu i definitywnie zrywa z projektowaniem i wykonywaniem sprzętu.

BlackBerry poinformowało w oficjalnym komunikacie, że rynek oprogramowania generuje dla firmy największy dochód i z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. Właśnie dlatego marka skupi się na tej gałęzi rynku i nie zamierza już inwestować w nierentowne dla niej smartfony.
BlackBerry
BlackBerry BlackBerry
BlackBerry

Nie oznacza to, że z rynku znikną telefony z logiem BlackBerry. Kanadyjczycy podpisali umowy z kilkoma producentami, jak na przykład Alcatel czy Merah Putih. Te firmy zajmą się projektowaniem i produkcją urządzeń, które otrzymają oznaczenia BlackBerry.
Zobacz także: Xiaomi Mi 5s i Mi 5s Plus - oficjalna prezentacja nowych flagowych smartfonów »Pierwszym przykładem takiego działania był model DTEK50, który jest przebrandowanym Alcatelem Idol 4. Nie da się jednak ukryć, że w ten sposób zakończyła się pewna ważna era. Telefony BlackBerry cieszyły się mianem bezpiecznych biznesowych urządzeń. Teraz pozostaną tylko wspomnieniem.
BlackBerry
BlackBerry
BlackBerry

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
BlackBerry kończy z produkcją smartfonów. Marka przerzuca się na oprogramowanie

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   BlackBerry kończy z produkcją smartfonów. Marka przerzuca się na oprogramowanie