High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - debiut interesującego urządzenia do filmowania

Foto

rss

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - debiut interesującego urządzenia do filmowania

2019.08.09//  J. Kruczek
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K jest bardzo interesującym urządzeniem do filmowania. Sprzęt pozwala na rejestrowanie obrazu 6K RAW z prędkością 50 kl./s. Producent zastosował matrycę Super 35 z podwójnym natywnym ISO.
Wykorzystany przez producenta sensor posiada rozdzielczość 6144x3456 pikseli. Działa on z zakresem dynamicznym do 13 EV. Nie mogło zabraknąć wsparcia dla HDR, a użytkownicy skorzystają z funkcji dual native ISO. Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K może współpracować z obiektywami Canon EF.
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K

Zadbano o tryb anomorficzny 6:5 dający możliwość nagrywania w 3,7 K z prędkością 50 kl./s. Dodatkowy przycisk pozwala na szybkie wykonanie fotografii. Pliki zapisują się na nośnikach SD, UHS-II bądź CFast 2.0. Kamera korzysta nie tylko z obiektywów Canona, ale także z akumulatora LP-E6. Złącze USB-C pozwala na podpięcie powerbanku. Opcjonalnie można też zamówić dodatkowy grip z miejscem na dwa akumulatory.
Zobacz także: Phantom v2640 - debiut bardzo szybkiej kamery »W obudowie znajdziemy złącze HDMI, mini XLR, wejście mikrofonowe oraz wyjście słuchawkowe. Pojawiło się również złącze zasilania kamery prądem stałym. Obsługę urządzenia umożliwia 5-calowy ekran dotykowy. Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K kosztuje 2495 dolarów. Na razie nie jest znana data polskiego debiutu i cena urządzenia.
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - debiut interesującego urządzenia do filmowania

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - debiut interesującego urządzenia do filmowania