High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Bose AR - inteligentne okulary oparte o dźwięk

Gadżety

rss

Bose AR - inteligentne okulary oparte o dźwięk

2018.03.11//  J. Kruczek
Firma Bose znana z produkcji sprzętu audio zaprezentowała dość osobliwy gadżet. A mianowicie producent przygotował inteligentne okulary. Z tym, że zamiast ekranu podają one informacje za pomocą dźwięku.
Bose ma już na swoim koncie słuchawki pozwalające słyszeć otoczenie oraz zatyczki do uszu, które eliminują wybiórcze dźwięki. I tu dochodzimy do okularów Bose AR. Urządzenie obserwuje otoczenie użytkownika, aby odczytywać jego potrzeby. Okulary obsługują też gesty, więc za pomocą ruchów głowy można na przykład obsługiwać odtwarzanie utworów.
Bose AR
Bose AR Bose AR
Bose AR

pustynny_snajper
Producent zapewnia, że okulary pozwolą na przykład na tłumaczenie napisów z obcych języków, rozpoznawanie znaków drogowych, nawigację czy najzwyklej obsługiwać powiadomienia ze smartfona. Prototyp Bose AR posiada wbudowany moduł Bluetooth oraz mikrofon. To pozwala między innymi na korzystanie z asystentów głosowych oraz na prowadzenie rozmów telefonicznych.
Zobacz także: Google Glass Enterprise Edition - okulary rozszerzonej rzeczywistości wracają »Ostatnia ciekawostką jest fakt, że Bose AR nie korzystają ze słuchawek. Zamiast tego wyposażono je w zestaw akustyczny wbudowany w zauszniki. Producent zapewnia, że dźwięk z niego jest słyszany tylko przez użytkownika. Póki co tajemnicą pozostaje czy okulary faktycznie trafią na rynek.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Asus ROG Strix XG49VQ - potężny monitor gamingowyWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bose AR - inteligentne okulary oparte o dźwięk

Facebook

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

  • Tak, to prawda: kobiety uwielbiają męski zapach! Ile to entuzjastycznych rozmów i zwierzeń w...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Bose AR - inteligentne okulary oparte o dźwięk