High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Canon EOS-1D X Mark II - potwór wśród lustrzanek oficjalnie zaprezentowany

Foto

rss

Canon EOS-1D X Mark II - potwór wśród lustrzanek oficjalnie zaprezentowany

2016.02.03//  J. Kruczek
Canon EOS-1D X Mark II w końcu ujrzał światło dzienne i wszystko wskazuje na to, że warto było czekać na tę lustrzankę. Aparat oferuje fantastyczne parametry, które docenią profesjonaliści.
Producent postawił na matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 Mpix. Pozwala ona na standardową prace w czułości ISO 100-51200. Istnieje możliwość na poszerzenie tych parametrów do przedziału ISO 50-409600. Wykorzystanie dwóch procesorów DIGIC 6+ dało możliwość wykonywania w trybie seryjnym 14 zdjęć na sekundę.
Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II

Wszystkie pliki zapisujemy na dwóch kartach pamięci, z czego jeden slot obsługuje karty CFast. Żywotność migawki oceniono na około 400 tysięcy cykli.

Producent wyposażył aparat w 61-punktowy układ AF, w którym 41 punktów jest krzyżowych. Układ ma między innymi spisywać się w trybach filmowych. Będąc przy filmach to Canon EOS-1D X Mark II może rejestrować obraz w 4K 4096x2160 pikseli przy prędkości 60 kl./s. Zejście do Full HD daje prędkość 120 kl./s.
Zobacz także: Sony A68 - prezentacja tańszej wersji modelu A77 II »Canon EOS-1D X Mark II pozwala na kontrolę ustawień za pomocą ekranu LCD o przekątnej 3,2 cali. Na pokładzie znalazł się moduł GPS oraz złącza mini HDMI, USB 3.0 oraz Ethernet i złącza mikrofonowe, a także słuchawkowe. Canon EOS-1D X Mark II trafi na rynek w cenie około 6 tysięcy dolarów.
Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Canon EOS-1D X Mark II - potwór wśród lustrzanek oficjalnie zaprezentowany

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Canon EOS-1D X Mark II - potwór wśród lustrzanek oficjalnie zaprezentowany