High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Canon EOS 500D - premiera nowej lustrzanki

Foto

rss

Canon EOS 500D - premiera nowej lustrzanki

2009.03.25//  Rafał Bednarz
Canon ma ugruntowaną pozycję na rynku lustrzanek. Nic dziwnego, że każda jego premiera wzbudza zainteresowanie klientów i... czujność konkurencji.

Dzisiaj miała miejsce prezentacja nowego modelu EOS 500D. W aparacie zastosowano nową matryce 15.1Mpix, obsługiwaną przez wcześniej już znany procesor Digic 4. W trosce o lata bezawaryjnej pracy - matryca zostało wyposażona w mechanizm samoczyszczenia.
Canon EOS500D Canon EOS500D
Canon EOS500D Lustrzanka z możliwością...
Canon EOS500D ...kręcenia filmów HD

Aparat został wyposażony w możliwość kręcenia filmów HD o rozdzielczości 1280x720. Oczywiście o pełnej sielance nie ma mowy. Klip może mieć długość maksymalnie 30 minut, a rozmiar pliku nie może przekroczyć 4GB. Nie można również skorzystać z zewnętrznego mikrofonu. Ograniczenia te w praktyce nie powinny przeszkadzać w wakacyjnym filmowaniu.
Aparat został wyposażony w złącze HDMI. W dzisiejszych czasach staje się to powoli standardem. Ułatwi to oglądanie materiału na telewizorach LCD i plazmach.

Zwracamy uwagę na ekran z tyłu korpusu. Na pierwszy rzut oka nie różni się on od tych montowanych w starszych modelach. Wciąż ma trzy cale. Pozory jednak mylą - jego rozdzielczość wzrosła niemal 4 krotnie. Pewnie ciekawi Was jakie karty pamięci akceptuje Canon EOS500D? Podobnie jak w modelu EOS450D, są to karty SD.

Ile trzeba będzie zapłacić za najnowsze cacko Canona? Dobre pytanie. Niestety, na razie cena aparatu nie została jeszcze ogłoszona.


Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: Canon


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Canon EOS 500D - premiera nowej lustrzanki

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Canon EOS 500D - premiera nowej lustrzanki