High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Canon EOS 60Da - specjalna lustrzanka do fotografowania gwiazd

Foto

rss

Canon EOS 60Da - specjalna lustrzanka do fotografowania gwiazd

2012.04.04//  J. Kruczek
Canon pokazał nową lustrzankę o nazwie EOS 60Da. Nowy model został wyposażony w specjalnie zmodyfikowany filtr IR, który pozwoli na przepuszczanie większej ilości światła czerwonego. Dzięki temu aparat idealnie się nada do fotografowania nieba nocą.
Zobacz także: Sony Alpha A57 - oficjalna prezentacja lustrzanki z półprzepuszczalnym lustrem »Poprzedni aparat do astro-fotografii został wypuszczony przez producenta w 2005 roku. Teraz postanowiono oddać w ręce miłośników fotografowania nieba nowy sprzęt. Canon EOS 60Da został wyposażony w matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 18 megapikseli. Nad odpowiednim kontrolowaniem efektów czuwa procesor graficzny DIGIC 4. Różnica miedzy standardowym modelem a prezentowaną lustrzanką polega właśnie na filtrze IR zamontowanym przed matrycą.
Canon EOS 60Da Canon EOS 60Da
Canon EOS 60Da Canon EOS 60Da
Canon EOS 60Da Canon EOS 60Da


Zobacz także: Nikon D3200 - pierwsze plotki na temat następcy modelu D3100 »Konstrukcja Canona EOS 60Da pozwala na lepsze wychwytywanie światła czerwonego, a co za tym idzie zdjęcia nieba i mgławic będą znacznie efektowniejsze. Także w kwestii filmowania nowa lustrzanka pozwoli na wykonanie niezwykłych ujęć poklatkowych nieboskłonu. Trzeba jednak pamiętać, że Canon EOS 60Da nie spisze się najlepiej podczas zwykłej fotografii. Na normalnych zdjęciach będzie dominował kolor czerwony, co zepsuje ich wygląd. Canon EOS 60Da trafi do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku i będzie dostępny za około 1400 euro.

Canon EOS 60Da Canon EOS 60Da
Canon EOS 60Da Canon EOS 60Da
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Canon EOS 60Da - specjalna lustrzanka do fotografowania gwiazd

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Canon EOS 60Da - specjalna lustrzanka do fotografowania gwiazd