High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Casio EX-10HG - nowy kompakt z nawigacją GPS na pokładzie

Foto

rss

Casio EX-10HG - nowy kompakt z nawigacją GPS na pokładzie

2010.02.25//  J. Kruczek
Casio zaprezentowało nowy aparat kompaktowy o matrycy 12 megapikseli i z wbudowanym odbiornikiem GPS, który ma za zadanie nie tylko tagowanie zdjęć. Casio EX-10HG został tak skonstruowany, aby mógł służyć nie tylko jako aparat, ale także jako podręczna nawigacja satelitarna.
Zobacz także: Sony TX5 - wodoodporny kompakt z Japonii »Projektanci Casio przy produkcji aparatu doszli do wniosku, że sam odbiornik GPS nie jest już niczym nadzwyczajnym, dlatego zaprojektowali specjalne oprogramowanie pozwalające na obsługę nawigacji w nowym kompakcie. Aparat daje możliwość nie tylko wyszukiwania trasy, ale także na oglądanie na mapie aparatu zdjęć swoich jak i innych fotografów, którzy udostępnili je do publicznego użytku.
Casio EX-10HG Casio EX-10HG
Casio EX-10HG Casio EX-10HG
Casio EX-10HG Casio EX-10HG

Casio EX-10HG to nie tylko gadżet. Aparat oferuje matrycę o rozdzielczości 12 megapikseli oraz optykę EXLIM z dziesięciokrotnym zoomem i najkrótszą ogniskową 24mm. Nie mogło zabraknąć możliwości kręcenia filmów. Casio EX-10HG daje możliwość zapisu filmów w jakości HD o rozdzielczości 720p. Dodatkowo wyposażono nowy kompakt w takie gadżety jak cyfrowy kompas, krokomierz czy licznik kalorii. Aparat ma posiadać dotykowy ekran LCD, ale Casio nie wybrało jeszcze konkretnego rozwiązania.
Zobacz także: FinePix REAL 3D W1 - kompaktowy aparat 3D od FujiFilm »Casio EX-10HG zostanie oddany w ręce klientów w październiku 2010 za sugerowaną cenę około 400 dolarów. W przeliczeniu daje nam to około 1200 złotych za aparat zdolny do wskazania drogi i wykonujący zdjęcia najwyższej jakości. Jak sie przyjmie nowy model przekonamy sie końcem roku.

Casio EX-10HG Casio EX-10HG
Casio EX-10HG Casio EX-10HG
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Casio EX-10HG - nowy kompakt z nawigacją GPS na pokładzie

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Casio EX-10HG - nowy kompakt z nawigacją GPS na pokładzie