High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Commodore C64 powraca w wielkim stylu

Komputery i konsole

rss

Commodore C64 powraca w wielkim stylu

2010.03.22//  J. Kruczek
Commodore 64, ta nazwa wywołuje nutkę nostalgii i wyciska łezkę z oka nie jednego faceta. Komputery C64 zyskały miano kultowych, to od nich nie jeden facet rozpoczynał przygodę z elektroniką. Proste gry na joystick, pierwsze programy graficzne i długie żmudne ustawianie głowicy w kaseciaku. Wszyscy, którzy w dzieciństwie cieszyli się Commodore ucieszą się faktem, że kultowy komputer powraca.
Zobacz także: MSI AE2220 - All-In-One z multi-dotykową matrycą »Barry Altman, prezes Commodore USA poinformował, że jego firma dopięła wszystkie kwestie prawne związane z marką Commodore i jeszcze w tym roku rozpocznie developing odrodzonego komputera. Nowy komputer podobnie jak protoplasta będzie umieszczony w klawiaturze. Tym razem jednak All in One będzie zawierał najnowsze zdobycze technologii i ponownie będzie mógł służyć, jako topowy sprzęt w naszym domu.
Commodore Commodore
Commodore Commodore
Commodore 64 Commodore 64

Odrodzone Commodore będzie bazowało na komputerze Cybernet ZPC-GX31. Jak informuje strona producenta, zestaw będzie można zakupić w kilku konfiguracjach. Do wyboru będą procesory Intel Core 2 Duo lub Quad, do 4GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności do 2TB. Dostępny będzie także model z wewnętrznym napędem optycznym.
Zobacz także: Lenovo C100 - komputer też może być stylowy »Komputer będzie dostępny z systemem Ubuntu, ale za dopłatą klient otrzyma system Windows. Nowe Commodore kusi sentymentem, oszczędnością miejsca i niskim zużyciem energii. Nie jest jeszcze znana cena nowego komputera, ale markę Commodore z pewnością czeka odrodzenie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Commodore C64 powraca w wielkim stylu

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Commodore C64 powraca w wielkim stylu