High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Dyski ioSafe SoloPro - zewnętrzne twardziele odporne na ogień i wodę

Komputery i konsole

rss

Dyski ioSafe SoloPro - zewnętrzne twardziele odporne na ogień i wodę

2010.08.23//  J. Kruczek
Ochrona danych to w dzisiejszych czasach bardzo ważna kwestia, o której pamiętają producenci. W tradycyjnych dyskach przenośnych stosuje się różne systemy zabezpieczeń, ale często są one niewystarczające dla najbardziej wymagających użytkowników.
Zobacz także: LaCie Rugged Safe - pancernik wśród dysków przenośnych »Firma ioSafe skonstruowała urządzenie, które nie tylko chroni przed włamaniem, ale także przed zniszczeniem. Dyski SoloPro oferują pojemności od 1 do 2 TB. Urządzenia obsługują USB 3.0 oraz e-SATA, co pozwala na uzyskanie bardzo szybkich prędkości przekraczających 100MB na sekundę. Największym atutem dysku jest jednak ich wytrzymałość.
ioSafe SoloPro ioSafe SoloPro
ioSafe SoloPro ioSafe SoloPro
ioSafe SoloPro ioSafe SoloPro

SoloPro mają przede wszystkim wytrzymać ataki fizyczne, które maja na celu zniszczenie nośnika i zapisanych na nim danych. Oprócz systemów szyfrowania zastosowano specjalną obudowę odporną na wstrząsy, uderzenia oraz ogień i wodę. Zgodnie z danymi od producenta nowe dyski potrafią wytrzymać ponad 800 stopni Celsjusza przez przeszło pół godziny.
Zobacz także: FreeAgent GoFlex Desk od Seagate - 3TB i łączność USB 3.0 w dysku przenośnym »W przypadku próby utopienia dysku, urządzenie wytrzyma 3 dni pod woda bez uszkodzeń. Cena dysków waha się od 250 do 420 dolarów w zależności od wersji pojemnościowej. Za dodatkowa opłata można dokupić specjalną ognioodporną farbę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dyski ioSafe SoloPro - zewnętrzne twardziele odporne na ogień i wodę

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Dyski ioSafe SoloPro - zewnętrzne twardziele odporne na ogień i wodę