High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Energizer zaprezentował produkcyjną wersję ładowarki indukcyjnej

Gadżety

rss

Energizer zaprezentował produkcyjną wersję ładowarki indukcyjnej

2010.09.04//  J. Kruczek
Energizer wprowadza na rynek nową ładowarkę bezprzewodową pracującą w standardzie Qi. Nowa ładowarka ma być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjne urządzenia, które tworzą w domach całą siec przewodów plątających się pod nogami.
Standard Qi to nowa technologia zatwierdzona przez Konsorcjum Zasilania Bezprzewodowego, która pozwala na zasilanie indukcyjne urządzeń, których apetyt na prąd nie przekracza 5 watów. Takie ograniczenie ma dbać o bezpieczeństwo, ponieważ ładowanie z wyższym natężeniem nie jest jeszcze w pełni stabilne i mogłoby zagrażać zdrowiu użytkowników. Mimo to standard Q1 pozwala na sprawne ładowanie baterii komórek.
Energizer Qi Energizer Qi
Energizer Qi Energizer Qi
Energizer Qi Energizer Qi


Zobacz także: Brother Industries zaprezentowało baterie AAA ładowane ruchem »Ładowarka Energizer pozwala na naładowanie równocześnie dwóch urządzeń. Na przykładowym filmie promocyjnym zaprezentowano działanie urządzenia na dwóch smartfonach, iPhone 3GS i BlackBerry Curve 8900. Wystarczy do ładowanych urządzeń podpiąć specjalne końcówki i położyć je na powierzchni ładowarki. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w Ameryce już w październiku za kwotę równowartą około 274 złotych, a dodatkowe klamry do telefonów za około 107 złotych. Teraz pozostaje czekać na wsparcie przez producentów standardu Qi tak, aby wszelkie dodatki nie były konieczne.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Energizer zaprezentował produkcyjną wersję ładowarki indukcyjnej

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Energizer zaprezentował produkcyjną wersję ładowarki indukcyjnej