High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   FXI Cotton Candy - malutki komputer z czterordzeniowym procesorem trafia do sprzedaży

Komputery i konsole

rss

FXI Cotton Candy - malutki komputer z czterordzeniowym procesorem trafia do sprzedaży

2012.03.04//  J. Kruczek
FXI Cotton Candy jest kolejnym mini komputerem, który ma szansę na zamieszanie rynkiem. Wystarczy wspomnieć, że niedawno wielkim sukcesem zakończyła się sprzedaż komputera Raspberry Pi. Teraz na rynek wejdzie kolejna konstrukcja autorstwa norweskiej firmy FXI.
Komputer FXI Cotton Candy posiada wymiary niewielkiego pendrive'a i może zostać podpięty do dowolnego urządzenia za pomocą złącza USB bądź HDMI. Połączenie może też się odbywać za pomocą modułów WiFi i Bluetooth. W ten sposób też łatwo sparujemy komputer z klawiaturami i myszami. Producent zapewnia, że ten maluszek pozwoli swobodnie się cieszyć możliwościami, jakie oferuje normalny komputer.
FXI Cotton Candy FXI Cotton Candy
FXI Cotton Candy FXI Cotton Candy
FXI Cotton Candy FXI Cotton Candy


Zobacz także: Acer Revo RL70 - ciekawy nettop do pracy biurowej »Sercem FXI Cotton Candy został procesor czterordzeniowy ARM Cortex-A9 o taktowaniu 1,2 GHz. W układzie ARM zintegrowano układ graficzny, który zdaniem producenta pozwoli na swobodne oglądanie filmów. Na pokładzie znalazło się 1 GB pamięci RAM. Dane przechowamy na kartach o pojemności karty microSD o pojemności do 64 GB. FXI Cotton Candy pozwala na swobodne odtwarzanie materiałów w jakości Full HD 1080p, co budzi podziw w tak małym urządzeniu. Komputer trafił już do przedsprzedaży i będzie dostępny z systemami Canonical Ubuntu 11.10 oraz Google Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Cena małego komputera wynosi 189 euro, a właściwa sprzedaż zacznie się jeszcze w marcu.

FXI Cotton Candy FXI Cotton Candy
FXI Cotton Candy FXI Cotton Candy
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
FXI Cotton Candy - malutki komputer z czterordzeniowym procesorem trafia do sprzedaży

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   FXI Cotton Candy - malutki komputer z czterordzeniowym procesorem trafia do sprzedaży