High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   FujiFilm Finepix Z700EXR - aparat rozpoznający twarze zwierząt

Foto

rss

FujiFilm Finepix Z700EXR - aparat rozpoznający twarze zwierząt

2010.03.17//  J. Kruczek
Domowe pupile, jak psy czy koty to najczęściej najbardziej wdzięczni domownicy, nie dziwi więc fakt, że wielu fotoamatorów poświęca im dużo uwagi. Firma FujiFilm postanowiła wyjść na przeciw miłośnikom zwierząt i skonstruowała aparat rozpoznający twarze zwierząt. Nowy kompakt japońskiej firmy rozpoznaje pyszczki domowych pupili i wykonuje zdjęcia wysokiej jakości.
Finepix Z700EXR Finepix Z700EXR
Finepix Z700EXR Finepix Z700EXR
Finepix Z700EXR Finepix Z700EXR

Aparaty cyfrowe już od dawna cieszą się technologią rozpoznającą twarze fotografowanych osób. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać dużo lepszą ostrość zdjęcia, a co za tym idzie zdecydowanie lepszy efekt zdjęcia. FujiFilm wykonało oprogramowanie, które jest w stanie rozpoznać na zdjęciu zwierzaka i dostosować ustawienia właśnie pod kątem pupila. Technologię wykorzystano w nowym kompakcie Finepix Z700EXR, który zadebiutuje na rynku jeszcze w tym miesiącu.
Finepix Z700EXR Finepix Z700EXR
Finepix Z700EXR Finepix Z700EXR
Finepix Z700EXR Finepix Z700EXR

Finepix Z700EXR posiada matrycę 12 megapikseli i ekran LCD o przekątnej 3,5 cala. Wszystko opakowano w bardzo cienka obudowę mierzącą sobie 16,9 milimetra grubości. Technologia działa podobnie do tradycyjnego rozpoznawania twarzy. Aparat obejmuje pysk zwierzaka w zieloną ramkę i dostosowuje ostrość do zaznaczonego fragmentu obrazu.

W trybie automatycznym, aparat czeka ze zrobieniem zdjęcia aż pupil obróci się pyszczkiem w stronę fotografa. Jak zapewnia producent nowy model zawiera wszystkie najpotrzebniejsze funkcje nowoczesnego kompaktu, a jego cena została oszacowana na poziomie 280 dolarów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
FujiFilm Finepix Z700EXR - aparat rozpoznający twarze zwierząt

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   FujiFilm Finepix Z700EXR - aparat rozpoznający twarze zwierząt