High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Fujitsu Tamatebako - pendrive, który chroni dane

Gadżety

rss

Fujitsu Tamatebako - pendrive, który chroni dane

2010.07.01//  J. Kruczek
Firma Fujitsu przygotowała specjalne pamięci flash, które pozwalają na automatyczne kasowanie danych tak, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Sam pomysł nie jest rewolucyjny, ale daje użytkownikom kolejną alternatywę na rynku.
Zobacz także: Pendrive o pojemności 128GB od Team Group »Nowy gadżet nosi nazwę Tamatebako i ma rozmiary 70x70x24mm. Nowa pamięć waży zaledwie 45 gramów i jest wygodna w transportowaniu. Producent opracował specjalny system zabezpieczeń, który pozwala na automatyczne skasowanie danych, gdy trafią one na niepożądany komputer. Ewentualnie można ustawić czas, po jaki wszystkie dane zostaną wykasowane.
Tamatebako Tamatebako
Tamatebako Tamatebako
Tamatebako Tamatebako


Zobacz także: Ultra mały pendrive Wink USB »Nowy pendrive zapewnia bardzo skuteczną ochronę danych, ponieważ ewentualny złodziej nie będzie w stanie odczytać informacji, których nie ma. Każde podpięcie urządzenia do nieznanego komputera zaowocuje dokładnym czyszczeniem pamięci, podobna sytuacja ma miejsce w przypadku podania złego hasła. Niestety oficjalna cena gadżetu nie jest jeszcze znana. Tamatebako będzie ciekawym rozwiązaniem dla osób, które są zmuszone przenosić ważne dane między różnymi komputerami. Gadżet idealnie się spisze w nowoczesnych biurach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fujitsu Tamatebako - pendrive, który chroni dane

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Fujitsu Tamatebako - pendrive, który chroni dane