High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   GOLE2 - interesujący komputer z Androidem i Windowsem

Komputery i konsole

rss

GOLE2 - interesujący komputer z Androidem i Windowsem

2016.10.12//  J. Kruczek
GOLE2 to bardzo ciekawy mini komputer, który zadebiutował w serwisie zbiórkowym Indiegogo. Za projekt odpowiada firma Gole z Chin, która ma na swoim koncie kilka bardzo ciekawych małych komputerów.

Nowy model przyciąga uwagę swoim wyglądem oraz ciekawą specyfikacją. Producent przygotował dwie wersje różniące się nie tylko systemem operacyjnym, ale co za tym idzie także specyfikacją. GOLE2 z systemem Windows 10 jest napędzany przez system Intel Atom x5-Z8350 wspierany przez 4 GB RAMu.
GOLE2
GOLE2
GOLE2

Druga wersja działa pod kontrolą systemu Phoenix OS na bazie Androida. To pozwoliło na wykorzystanie procesora Allwinner oraz 2 GB RAMu. Pozostałe elementy są identyczne dla obu wersji. GOLE2 posiada 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można poszerzyć kartami microSD o pojemności 128 GB.
Zobacz także: Biostar Racing P1 - mały i wydajny komputer na horyzoncie »Producent zapewnił też możliwość wykorzystania klasycznego dysku 2,5 cala. W obudowie się znalazło złącze HDMI, jedno USB 3.0 oraz dwa USB 2.0. Całość dopełnia gniazdo RJ-45 oraz port słuchawkowy. Za łączność bezprzewodową odpowiadają moduły WiFi oraz Bluetooth. Co ciekawe w obudowie znalazła się kamera 5 Mpix oraz głośnik i mikrofon.

GOLE2
GOLE2
GOLE2 w wersji z systemem Phoenix OS kosztuje 69 dolarów, a po zbiórce cena ma wynieść 99 dolarów. Wersja wyposażona w Windowsa 10 w zbiórce kosztuje 114 dolarów, a ostatecznie ma wynieść 144 dolary.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
GOLE2 - interesujący komputer z Androidem i Windowsem

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   GOLE2 - interesujący komputer z Androidem i Windowsem