High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Glow Globe, kulka z którą rzucisz palenie

Gadżety

rss

Glow Globe, kulka z którą rzucisz palenie

2009.12.09//  J. Kruczek
Producenci lekarstw, produktów spożywczych i ostatnio gadżetów prześcigają się w pomysłach na skuteczny sposób rzucenia palenia. Serbski designer Nebojsa Glavonic zaprojektował specjalną kulę, która ma za zadanie pomóc palaczowi w porzuceniu nałogu.
Zobacz także: Marlboro Phone - komórka w paczce papierosów »Glow Globe to mała kulka o średnicy dwóch centymetrów, która w dość ciekawy sposób ma pomóc w rzuceniu palenia. Glow Globe będzie dostępny w trzech wersjach, plastikowej, metalowej i gumowej. Kulka posiada wbudowany czujnik dymu i specjalne diody LED w różnych kolorach. Diody będzie można zamówić w różnym ułożeniu albo równolegle albo krzyżowo.
Glow Globe Glow Globe
Glow Globe Glow Globe
Glow Globe Glow Globe

Autor projektu trochę za bardzo zawierzył w samodyscyplinę palacza. Glow Globe nie zapobiega paleniu a jedynie przypomina nam, że nie powinniśmy. Urządzenie pracuje na zasadzie czujnika dymu. Przypinamy sobie Glow Globe w widocznym miejscu i po odpaleniu papierosa kulka zaczyna świecić na wybrany przez nas przy zakupie kolor. I niestety to jedyne działanie gadżetu.
Zobacz także: Trumna na papierosy - nowe opakowanie od R.J. Reynolds »Szkoda, bo może po dodaniu jakiegoś nie przyjemnego sygnału dźwiękowego Glow Globe zmusiłby kogoś do odłożenia papierosa. Tak to będzie cieszył migającymi diodami i jeżeli palacza chcącego rzucić palenie nie ruszy sumienie, to cała idea urządzenia może się okazać fatalna. Jeżeli jednak dzięki Glow Globe choć jedna osoba rzuci palenie to jest to gadżet wart opisania. Niestety nie wiadomo na razie kiedy gadżet trafi do sprzedaży.

Glow Globe Glow Globe
Glow Globe Glow Globe
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Glow Globe, kulka z którą rzucisz palenie

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Glow Globe, kulka z którą rzucisz palenie