High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Google Cardboard - rozszerzona rzeczywistość w wersji "zrób to sam"

Gadżety

rss

Google Cardboard - rozszerzona rzeczywistość w wersji "zrób to sam"

2014.06.28//  J. Kruczek
Google stara się wprowadzać innowacje w każdą dziedzinę naszego życia. Pracownicy firmy pracują nad wieloma projektami, które są bardziej lub mniej przełomowa, ale wszystkie w jakiś sposób pozwalają ułatwić nam życie.
Nowym projektem jest Cardboard, czyli gogle do rozszerzonej rzeczywistości. Jeżeli jednak spodziewacie się sprzętu pokroju Oculus Rift to się zdziwicie. Google zebrało swoich najlepszych specjalistów i opracowało gadżet do samodzielnego montażu.
Google Cardboard
Google Cardboard Google Cardboard
Google Cardboard

Do wykonania Google Cardboard potrzeba tekturę w rozmiarze 220x560x1,5 mm oraz kilka magnesów, soczewek i rzepów. Całość należy poskładać według instrukcji dostępnej na stronie Google. Bazą nowego gadżetu będzie każdy smartfon z systemem Android 4.2. Na niego trzeba pobrać specjalną aplikację dostosowującą telefon do wyświetlania obrazy w goglach.
Zobacz także: Recon Jet - tańsza konkurencja Google Glass »Najlepsze w Google Cardboard jest to, że gadżet można poskładać dość małym kosztem. Na powyższym filmie widać, jak gadżet wygląda w pełnej okazałości. Oczywiście daleko tym goglom do zaawansowanych technologicznie konstrukcji, ale i tak zaserwują nam sporo zabawy. Spróbujecie zbudować swoje Google Cardboard?
Google Cardboard
Google Cardboard Google Cardboard
Google Cardboard

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Google Cardboard - rozszerzona rzeczywistość w wersji "zrób to sam"

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Google Cardboard - rozszerzona rzeczywistość w wersji "zrób to sam"