High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Google Wallet zmieni smartfona w wirtualną kartę kredytową

Telefony

rss

Google Wallet zmieni smartfona w wirtualną kartę kredytową

2011.05.28//  J. Kruczek
Google Wallet to najnowsza aplikacja, która pozwoli na spore ułatwienie życia użytkownikom smartfonów. Opracowana przez Google i MasterCard technologia pozwoli na wykorzystanie telefonów z Androidem, jako wirtualną kartę kredytową.
Nowa funkcja będzie współpracowała z terminalami MasterCard na całym świecie. Aktualnie trwają testy w San Francisco, które mają wyłonić ostatnie błędy i niedociągnięcia w systemie. Pozwolą one też na zaprojektowanie odpowiedniego systemu bezpieczeństwa, który będzie zapobiegał ewentualnej kradzieży danych ze smartfona.
Google Wallet Google Wallet
Google Wallet Google Nexus S
Google Wallet Google Nexus S


Zobacz także: RevOlve - koncepcyjny telefon ładowany indukcyjnie »Google Wallet będzie pracował ze smartfonami wykorzystującymi technologię NFC, czyli komunikację zbliżeniowa między urządzeniami. System pozwoli na dokonanie zbliżeniowej płatności między smartfonem z zapisanymi danymi karty i terminalem oznaczonym logo PayPass. Użytkownicy będą mogli zapisać w telefonie dane kilku kart, a każda transakcja będzie zabezpieczona kodem PIN. Co więcej Google szykuje atrakcyjne promocje dla osób korzystających z systemu w ramach usługi Google Offers. Google, jako pierwsze na rynku mobilnych urządzeń zastosuje praktycznie technologię NFC, ale w najbliższym czasie ma się pojawić konkurencja na systemach iOS, Windows Phone i BlackBerry OS.
Google Wallet Google Nexus S
Google Wallet Google Nexus S
Google Wallet Google Nexus S

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Google Wallet zmieni smartfona w wirtualną kartę kredytową

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Google Wallet zmieni smartfona w wirtualną kartę kredytową