High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   HTC Vive - gogle wirtualnej rzeczywistości tworzone z Valve

Gadżety

rss

HTC Vive - gogle wirtualnej rzeczywistości tworzone z Valve

2015.03.02//  J. Kruczek
HTC połączyło siły z Valve i zapowiedziało gogle Vive. Nowe urządzenie ma być odpowiedzią na Oculus Roft i w przeciwieństwie do urządzeń konkurentów HTC tutaj najważniejsza będzie współpraca z komputerami, anie smartfonami.
Od dawna mówiło się, że platforma Steam będzie miała dedykowane gogle. HTC Vive jest tego potwierdzeniem. Na tę chwilę nie zdradzono wielu szczegółów na temat sprzętu. Wiemy, że gogle będą posiadały dwa ekrany o rozdzielczości 1200x1080 pikseli każdy. Ich odświeżanie ma wynieść 90 Hz.
HTC Vive
HTC Vive HTC Vive
HTC Vive

Producent chwali się szerokimi kątami widzenia oraz wyciągnięciem wniosków z problemów konkurencji. HTC Vive mają wyeliminować wszystkie problemy jakie wychwycono w innych goglach VR. HTC Vive będzie posiadać żyroskop, akcelerometr oraz laserowy sensor pozycji. Ten ostatni będzie pracował ze stacją Valve. W goglach znajdziemy także wejście słuchawkowe.
Zobacz także: Archos VR Glasses - gogle wirtualnej rzeczywistości za 119 złotych »HTC Vive ma być dostępny w dwoma kontrolerami, po jednym na każdą dłoń. Na szczegóły przyjdzie jeszcze pora, ale już teraz wiemy, że deweloperska wersja zadebiutuje wiosną. Model komercyjny trafi na rynek w tegorocznym okresie świątecznym.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
HTC Vive - gogle wirtualnej rzeczywistości tworzone z Valve

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   HTC Vive - gogle wirtualnej rzeczywistości tworzone z Valve