High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Holograficzny przekaz z Mundialu 2022. Japonia szykuje nową technologię

Gadżety

rss

Holograficzny przekaz z Mundialu 2022. Japonia szykuje nową technologię

2010.07.20//  J. Kruczek
Technologia hologramów jest marzeniem konstruktorów i wizjonerów od wielu lat. Marzenia znalazły odniesienie w wielu produkcjach filmowych takich, jak Gwiezdne Wojny, w których za pomocą hologramów bohaterowie mogli przedstawiać plany działań czy komunikować się z innymi osobami.
Zobacz także: HoloAD - trójwymiarowy obraz bez okularów 3D »Japończycy znani są z pomysłowych technologii, których nie boją się wdrażać do produkcji. W kraju Kwitnącej Wiśni od dawna pracuje się nad konstrukcja hologramów, które miałyby wejść do masowej produkcji. Najnowszy pomysł z Japonii zakłada transmisję holograficzną z piłkarskiego Mundialu 2022. Obraz holograficzny miałby powstać dzięki użyciu 200 kamer HD rozmieszczonych na terenie stadionów.
Hologram Wizja holograficznych przekazów...
Hologram ...jest obecna od lat, a już niedługo...
Hologram ...ma szansę trafić do rzeczywistości

Japoński Narodowy Instytut Informacji Naukowej i Studiów Komunikacji skonstruował już system tworzenia kolorowego obrazu holograficznego pokazywanego w czasie rzeczywistym. Efekt hologramu uzyskano dzięki zastosowaniu kamer 4K2K rejestrujących w rozdzielczości 3840x2160 pikseli. Obraz jest przetwarzany przez komputery i wyświetlany za pomocą czterech ekranów LCD 4K2K i laserów.

Sporym problemem w adaptacji technologii holograficznej na szeroką skalę są koszty. Transmisja z Mundialu wymagałaby znacznie większej rozdzielczości urządzeń rejestrujących niż, to co oferują dzisiaj. To wymaga potężnych wkładów finansowych na rozwój technologii. Japończycy uważają, że do 2022 roku zastosowanie przekazu holograficznego będzie możliwe, ale nie wiadomo czy będzie wystarczająco opłacalne. Czas pokaże, w jaką stronę pójdzie rozwój hologramów
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Holograficzny przekaz z Mundialu 2022. Japonia szykuje nową technologię

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Holograficzny przekaz z Mundialu 2022. Japonia szykuje nową technologię