High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Husqvarna wyprodukuje roboty sadzące lasy

Gadżety

rss

Husqvarna wyprodukuje roboty sadzące lasy

2010.07.03//  J. Kruczek
Robotyka posuwa się do przodu i nie chodzi tu tylko o maszyny coraz bardziej przypominające ludzi. Roboty przybierają różne formy, które mają pomóc ludziom w codziennych pracach. Szwedka Anna-Karin Bergkvist zaprojektowała robota, który będzie ratował planetę przed wylesieniem.
Zobacz także: Husqvarna DXR 310 - robot demolka, spełniający dziecięce marzenia »Wycinka lasów jest konieczna, ponieważ ludzie potrzebują pokaźnych ilości drewna. Niestety sadzenie nowych drzew jest mozolne i zajmuje znacznie więcej czasu niż ich wyręb. Nowy robot ma za zadanie sadzić drzewa w ciężkim terenie, gdzie ludzie mają trudny dostęp.

Leśny robot Husqvarna Leśny robot Husqvarna
Leśny robot Husqvarna Leśny robot Husqvarna
Robot posiada platformę osadzoną na czterech masywnych nogach, pozwalających na kroczenie nawet w najcięższym terenie. Sadzenie odbywa się za pośrednictwem specjalnego ramienia, które wykopuje dołki, pobiera sadzonkę i umieszcza ją w ziemi. Robot jest w stanie wziąć na pokład jednorazowo 320 sadzonek.


Zobacz także: KUKA youBot - mini robot przemysłowy za 80 tysięcy złotych »Urządzenie samo sadzi drzewka w wyznaczonym terenie, a gdy wykryje małą ilość paliwa, wody bądź brak sadzonek to automatycznie wraca do najbliższego źródła zaopatrzenia. Szwecja jest znana z nowoczesnych zastosowań w gospodarce leśnej, więc zapewne małe maszyny kroczące rodem ze Star Wars już niedługo zadomowią się w skandynawskich lasach. Tym bardziej, że projektem przewodzi Husqvarna.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Husqvarna wyprodukuje roboty sadzące lasy

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Husqvarna wyprodukuje roboty sadzące lasy