High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Intel Vaunt - ruszyły prace nad nowymi inteligentnymi okularami

Gadżety

rss

Intel Vaunt - ruszyły prace nad nowymi inteligentnymi okularami

2018.02.07//  J. Kruczek
Intel pracuje nad nowymi okularami rozszerzonej rzeczywistości. Urządzenie o nazwie Vaunt weszło w fazę zaawansowanych prac i wygląda na to, że tym razem otrzymamy faktycznie praktyczne urządzenie, a nie uciążliwy gadżet.
Do tej pory okulary rozszerzonej rzeczywistości nie spotkały się ze zbyt ciepłym przyjęciem. Co prawda w sektorze biznesowym znajdują one zastosowanie, ale daleko im do rynkowego sukcesu. Intel Vaunt mają zmienić ten stan rzeczy bowiem co najważniejsze wyglądają, jak zwykłe okulary.
Intel Vaunt
Intel Vaunt Intel Vaunt
Intel Vaunt

Gadżet waży 50 gramów i posiada laserowy projektor wyświetlający monochromatyczny obraz na okularach. Wyświetla się on w rozdzielczości 400x150 pikseli. Taka technika wyświetlania jest w pełni bezpieczna dla wzroku. Intel Vaunt ma korzystać z wydajnego procesora, a łączność zapewni moduł Bluetooth.
Zobacz także: Sony SmartEyeGlass - japoński konkurent dla Google Glass »Intel Vaunt mają być sterowane prostymi gestami, a ich sporą zaletą będzie ograniczenie ilości treści wyświetlanych na ekranie. Przez to użytkownik nie będzie tracił kontaktu z rzeczywistością. W tym roku ma wystartować program deweloperski, który pozwoli przyspieszyć prace nad okularami. Termin debiutu jest na razie nieznany.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Samsung Galaxy Book 2 - rzut okiem na tabletWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Intel Vaunt - ruszyły prace nad nowymi inteligentnymi okularami

Facebook

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

  • W sieci można oglądać już pierwszą zapowiedź najnowszego dzieła Paolo Sorrentino "Oni"...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Intel Vaunt - ruszyły prace nad nowymi inteligentnymi okularami