High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Iris Camera - koncepcyjny aparat sterowany okiem

Foto

rss

Iris Camera - koncepcyjny aparat sterowany okiem

2012.06.26//  J. Kruczek
Aparaty fotograficzne mimo wielu nowych technologii nie różnią się od siebie konstrukcyjnie. Każdy kolejny aparat opiera się o utarty schemat, choć czasem możemy zobaczyć ciekawy koncept zmieniający ogólną filozofię.
Zobacz także: Leica M MONOCHROM - monochromatyczna matryca w nowym aparacie »Iris Camera to interesujący koncept zaprezentowany przez Mimi Zou, absolwentkę Royal College of Art. Prezentowana koncepcja wygląda bardzo futurystycznie, efektownie i nie do końca praktycznie. Przynajmniej tak się wydaje po zapoznaniu się z zasadą działania. Całość jest sterowana za pomocą ruchów powiek i nie posiada żadnych przycisków.
Iris Camera Iris Camera
Iris Camera Iris Camera
Iris Camera Iris Camera


Zobacz także: Mamiya Leaf Credo - nowe ścianki dla aparatów w średnim formacie »Zgodnie z pomysłem to ruchy oka mają za zadanie obsługiwanie funkcji aparatu. Iris Camera po przyłożeniu do oka rozpoznaje siatkówkę i uruchamia zdefiniowany wcześniej zestaw ustawień. Za pomocą odpowiedniego mrużenia oka możemy przybliżyć bądź oddalić zoom. Podwójne mrugnięcie wyzwoli migawkę aparatu. Trzeba przyznać, że brzmi to dość futurystycznie i obawy może wywoływać mała precyzja ewentualnych mrugnięć i zmrużeń. Iris Camera jest jeszcze w fazie koncepcyjnej, ale niewykluczone, że niedługo zobaczymy prototyp podobnego aparatu. Producenci już niedługo będą musieli szukać zupełnie nowych rozwiązań.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Iris Camera - koncepcyjny aparat sterowany okiem

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Iris Camera - koncepcyjny aparat sterowany okiem