High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Jak mieszka prawdziwy SMARTman?

Gadżety

rss

Jak mieszka prawdziwy SMARTman?

2016.12.15//  J. Kruczek
Nowocześni mężczyźni nie tylko walczą o sukcesy zawodowe, dbają o modny wygląd i nienaganną kondycję fizyczną. Podążający z duchem czasu faceci inwestują też w nowatorskie rozwiązania, które zwykłe mieszkanie przeobrażają w komfortową przestrzeń. Staje się ona przyjazna dla wszelkiego rodzaju bezprzewodowych gadżetów, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pozwalają sterować wszystkimi urządzeniami. Czy tradycyjny domator powoli przeobraża się w prawdziwego SMARTmana?
Zamek ENTR
Zamek ENTR
Zamek ENTR

Dominujący w branży nowych technologii trend kontrolowania codziennych czynności za pomocą aplikacji wyznacza standard życia mężczyzny. Większość z nas, przy użyciu urządzeń mobilnych z iOSem lub Androidem, steruje elektroniką, sprzętem AGD czy roletami. Poza elektronicznym portfelem, osobistym trenerem, doradcą ds. fryzury czy aplikacją do kontroli odżywiania i wagi, mężczyźni wybierają także innowacyjne rozwiązania, które pozwalają np. w prosty i bezpieczny sposób otworzyć i zamknąć drzwi tylko przy użyciu smartfonu.
Zamek ENTR
Zamek ENTR
Zamek ENTR

Mieszkanie w wersji smart casual
Większość współczesnych singli przyznaje, że żyje w szybkim tempie. Poza zajmującą pracą, wykonują wiele różnorodnych czynności, uprawiają sport, podróżują, prowadzą intensywne życie towarzyskie i kulturalne. Tego czasu pozostaje jeszcze mniej w przypadku przykładnych ojców i mężów. Zatem zarówno dla jednych jak i drugich mieszkanie lub dom powinno stanowić oazę spokoju, komfortu i kojarzyć się głównie z odpoczynkiem. Idealnym stylem wykończenia wnętrz staje się więc, znany z dziedziny mody, smart casual - nieformalna elegancja, czyli wygodnie, ale z klasą. Tak zaprojektowana przestrzeń pozostawia więcej dla wyobraźni zarówno domowników jak i gości, a wszystkie skomplikowane mechanizmy ukryte są w rozwiązaniach typu smart. Poza tradycyjnymi ułatwieniami, np. w sprzątaniu, gotowaniu coraz częściej aplikacje mobilne wykorzystuje się również w systemach zabezpieczeń mieszkań i całych posesji.
Zamek ENTR
Zamek ENTR
Zamek ENTR

"Przyszłością dla branży zabezpieczeń stają się technologie bezprzewodowe. Tradycyjny klucz coraz częściej zastępowany jest przez inteligentne rozwiązania, które zwracają uwagę także designerskim wykończeniem. Jednym z nich jest zamek otwierany za pomocą smartfona lub na kilka innych, wygodnych sposobów. Innowacyjny na polskim rynku ENTR to rozwiązanie pozwalające na swobodną kontrolę otwierania drzwi przy użyciu aplikacji mobilnej, czytnika linii papilarnych, kodu PIN lub pilota. Pozornie skomplikowane urządzenie zamknięte jest w lekkiej i opływowej bryle z eleganckim panelem sterowania" - mówi Marlena Bogus z firmy ASSA ABLOY, lidera w produkcji bezprzewodowych systemów zabezpieczeń.
Zamek ENTR
Zamek ENTR
Zamek ENTR

Kto ma smartfona, ten ma władzę
W wymarzonym domowym azylu ważną kwestią staje się również możliwość swobodnej kontroli nad wszystkimi czynnościami. Mężczyźnie XXI wieku nie wystarczy bezprzewodowe zarządzanie telewizorem, laptopem czy innymi urządzeniami elektronicznymi przy pomocy kilku pilotów. Wyzwaniem dla producentów wszelkiego rodzaju sprzętów domowych staje się opracowanie aplikacji, które umożliwią pełną kontrolę przy użyciu jednego telefonu bądź tabletu. Obecnie bez ruszania się z ulubionego fotela, ale też nawet gdy nie ma nas w domu, możemy np. zapalić światło na podjeździe, włączyć ogrzewanie, a nawet otworzyć drzwi wejściowe. Współczesne technologie rzeczywiście pozwalają na w pełni bezpieczne zdalne sterowanie wieloma urządzeniami. Dodatkowo zdecydowanie zwiększają poczucie bezpieczeństwa dzięki możliwości uzyskiwania powiadomień o wszystkich zdarzeniach podczas naszej nieobecności. Przy użyciu osobistego telefonu komórkowego możemy zatem samodzielnie kontrolować dostęp do naszego domu.

Zamek ENTR
"Takie systemy gwarantują szerokie możliwości zarządzania całym budynkiem, ale też po prostu wygodę. Dzięki inteligentnym zamkom zasilanym bateryjnie, czyli tzw. smartlockom możemy np. z odległości setek kilometrów wpuścić domownika, który zapomniał kluczy. Zamek taki jak najnowszy ENTR jest także w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika - daje możliwość programowania godzin otwarcia oraz autoryzowania wszystkich użytkowników systemu. Samodzielnie możemy wyznaczać zakres funkcjonalności i rodzaj otwarcia - dotyk, kod lub aplikacja - dla nawet 20  użytkowników. Jego instalację możemy wykonać samodzielnie i w bardzo krótkim czasie, bez dodatkowego wiercenia i okablowania, ponieważ pasuje on do większości rodzajów i wymiarów drzwi" - dodaje ekspert firmy ASSA ABLOY. Inteligentne rozwiązania z pewnością ułatwiają życie, a dla nowoczesnych mężczyzn przestają być jedynie gadżetem. Prawdziwy SMARTman wykorzystuje aplikacje mobilne już nie tylko jako narzędzie pracy czy rozrywki, ale też klucz do sterowania urządzeniami i kontroli bezpieczeństwa we własnym domu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Leica C-Lux - elegancki aparat w oficjalnym klipieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak mieszka prawdziwy SMARTman?

Facebook

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • BMW serii 8 zgodnie z zapowiedziami zostało zaprezentowane przy okazji 24-godzinnego wyścigu w Le...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Reżyser Dennis Widmyer pochwalił się zdjęciem na swoim Twitterze, które jednoznacznie wskazuje na...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

  • The Last of Us: Part II było jedną z najważniejszych gier zaprezentowanych podczas targów E3 na...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Jak mieszka prawdziwy SMARTman?