High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Jollylook - kartonowy aparat do fotografii błyskawicznej

Foto

rss

Jollylook - kartonowy aparat do fotografii błyskawicznej

2017.02.02//  J. Kruczek
Retro jest w modzie a to oznacza, że coraz częściej pojawiają się ciekawe projekty fotograficzne. Na Kickstarterze zadebiutował interesujący aparat do fotografii błyskawicznej wykonany z papieru i kartonu.

Jollylook został zaprojektowany na Ukrainie. Grupa pasjonatów wykonała kartonowy model aparatu wyposażony w kartridż na wkłady filmowe Fujifilm Instax Mini. To oznacza, że stosunkowo tania konstrukcja pozwala na wykonywanie fotografii błyskawicznych, a przy tym wygląda obłędnie.
Jollylook
Jollylook Jollylook
Jollylook

Oprócz całej obudowy i mechanicznych elementów z kartonu i papieru dostaniemy obiektyw o ogniskowej 110 mm. Można go zdjąć i robić zdjęcia techniką otworkową. Migawka pracuje z czasami 1/250 bądź 1/160 s. Przysłonę ustawimy w zakresie f/8-f/64. Wizjer wyposażono w soczewkę Fresnela.

Jollylook zebrał już fundusze, ale nadal można go zdobyć za cenę 35 dolarów. Dostawy ruszą w czerwcu. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztować w klasycznej sprzedaży.
Jollylook
Jollylook
Jollylook
Jollylook

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Asus ZenFone Max Pro M1 - unboxing nowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jollylook - kartonowy aparat do fotografii błyskawicznej

Facebook

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Jollylook - kartonowy aparat do fotografii błyskawicznej