High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   KI Pearl Lite - Poznaj białą perłę Marantza

Audio-Video

rss

KI Pearl Lite - Poznaj białą perłę Marantza

2010.09.23//  J. Kruczek
W zeszłym roku firma Marantz i jej słynny konstruktor, wielki mistrz i miłośnik muzyki - Ken Ishiwata uczcili 30-lecie wspólnej pracy, wprowadzając na rynek limitowaną edycję systemu KI Pearl.
Zobacz także: Marantz CC4003 - nowoczesna zmieniarka płyt »Ten high-endowy zestaw nieustająco otrzymuje rewelacyjne recenzje i cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak jego cena stawia go poza zasięgiem wielu melomanów. W odpowiedzi na liczne głosy, Ken Ishiwata i Marantz kontynuując muzyczną filozofię i konstrukcyjne piękno czarnej perły serii - KI Pearl, stworzyli system dostępny dla znacznie szerszego grona odbiorców. Oto KI Pearl Lite.
 
W przypadku serii Lite przyjęto tą samą muzyczną filozofię, jaka przyświecała w tworzeniu pierwszych systemów Pearl. Głównym celem jest nie tylko odtworzenie oryginalnego brzmienia w sposób, jaki zamierzyli sobie zarówno muzycy jak i technicy dźwięku, ale także osiągnięcie pięknej, przestrzennej sceny dźwiękowej 3D.
KI Pearl Lite KI Pearl Lite
SA-KI Pearl Lite SA-KI Pearl Lite
PM-KI Pearl Lite PM-KI Pearl Lite

Kierownictwo muzyczne Marantza nieustannie podąża ścieżką wyznaczoną w 1950 roku przez Saula B Marantza, a seria Lite oddaje hołd zarówno dzisiejszym technologiom jak i dawnym tradycjom i inspiracjom: odtwarzacz SACD Pearl Lite posiada cyfrowe wejście dla iPoda, natomiast zintegrowany wzmacniacz oferuje trój-tonową regulację brzmienia (tonów niskich, średnich i wysokich) – kontrola tonów średnich jest idealna do wzmocnienia skompresowanych a co za tym idzie okrojonych w zakresie częstotliwości, plików MP3.
KI Pearl Lite KI Pearl Lite
SA-KI Pearl Lite SA-KI Pearl Lite
PM-KI Pearl Lite PM-KI Pearl Lite

Nowa konstrukcja PM-KI Pearl Lite, dostarcza 70 wat mocy na kanał oraz wykorzystuje technologię sprzężenia zwrotnego dzięki układom HDAM-SA3. Kolejnym charakterystycznym elementem tego dopracowanego w najmniejszych szczegółach systemu, jest, wspomniana już wcześniej regulacja trój-tonowa.
Marantz ponownie wraca do tej funkcji aby pomóc użytkownikom, w poprawie jakości dźwięku skompresowanych cyfrowych plików muzycznych (takich jak mp3) – oczywiście zachowując flagowe audiofilskie funkcje takie jak m. in. Source Direct. Dodatkowo, specjalnie dla fanów winyli, zapożyczono bezpośrednio od starszego brata - PM-KI Pearl, znakomite wyjście gramofonowe MM.

Konstruktorzy SA-KI Pearl Lite przyznają, iż w dzisiejszych czasach niektóre nagrania i formaty – zarówno CD jak i MP3 – muszą korzystać z dodatkowej pomocy w zakresie średnich i średnich-wysokich częstotliwości. Rezultatem tych przemyśleń jest urządzenie, które dostarcza detali, idealnego odwzorowania tempa i realizmu, a jednocześnie zapewnia znakomite wygładzenie tonów.
Zobacz także: Marantz UD9004 - flagowy Blu-Ray i SACD »Wśród odtwarzanych przez SA-KI Pearl Lite formatów znajdujemy: SACD, CD, CD-RW, MP3 i WMA. Napęd płyt zapewnia, znany z limitowanej edycji SA-KI Pearl, doskonały mechanizm Xyron. Dodatkowo, SA-KI Pearl Lite korzysta z oryginalnych układów Marantza HDAM-SA2 – technologię SA2 zaprojektowano specjalnie by udoskonalić odtwarzacze SACD – słynnego przetwornika cyfrowo analogowego Cirrus Logic CS4398 oraz usytuowanego na panelu przednim, cyfrowego wejścia dla iPhona/iPhona.

Potencjalnie, najcenniejszym elementem dla miłośników muzyki cyfrowej jest funkcja DAC MODE. Funkcja ta, umożliwia wykorzystywanie SA-KI Pearl Lite jako przetwornika C/A nie tylko poprzez optyczne i koncentryczne wejścia, ale również wykorzystując umieszczone na tylnym panelu wejście USB (typ B).

Oznacza to, że możliwe jest bezpośrednie podłączenie SA-KI Pearl Lite zarówno do komputera jak i innego odtwarzacza multimedialnego, otwierając w ten sposób możliwości łatwego i szybkiego przesłuchania cyfrowych plików muzycznych w najwyższej dostępnej jakości.

KI Pearl Lite to piękno w każdym calu. Elegancka obudowa kryje w sobie równie piękne i bogate wnętrze. Wysoka jakość komponentów łączy się z cudownym dla ucha, wiernym i głębokim brzmieniem. KI Pearl Lite to urzeczywistnienie marzeń wielu melomanów i jak na system tej klasy, w przystępnej cenie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: Audio Klan SJ


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
KI Pearl Lite - Poznaj białą perłę Marantza

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   KI Pearl Lite - Poznaj białą perłę Marantza