High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Kinect pokieruje telewizorami i komputerami. PrimeSense pracuje nad adaptacją nowej technologii

Gadżety

rss

Kinect pokieruje telewizorami i komputerami. PrimeSense pracuje nad adaptacją nowej technologii

2010.06.25//  J. Kruczek
Microsoft na dobre promuje swój najnowszy kontroler Kinect, a izraelska firma PrimeSense zdradza dalsze plany z technologią odczytywania ruchu, którą opracowała dla giganta z Redmond. Twórcy głównego systemu Kinecta planują jeszcze w tym roku wdrożyć nową technologię do obsługi komputerów oraz telewizorów.
Wiceprezes PrimeScene, Adi Berenson zapowiedział, że firma już pracuje nad adaptacją technologii do wykorzystania na innych platformach. Pierwsze zestawy HTCP z wbudowanymi sensorami ruchu mają trafić na rynek jeszcze w tym roku. Pozwolą one na zdalne zarządzanie domowymi centrami rozrywki opartymi o komputery PC. Równolegle powstaje tez wersja kontrolera, która ma zastąpić tradycyjnego pilota do telewizora. Nowy gadżet ma się pojawić w drugiej połowie przyszłego roku.
PrimeSense Kontroler PrimeSense
Microsoft Kinect Microsoft Kinect
PrimeSense Kontroler PrimeSense


Zobacz także: Samsung zapowiedział nowe telewizory LED w technologii 3D »Nowe urządzenia będą bardzo podobne do Kinecta. Również będą posiadały dwie kamery pracujące w rozdzielczości 640c480 pikseli, które będą rejestrowały ruch użytkownika w trzech płaszczyznach. Nowe urządzenia nie będą dokładną kopią Kinecta, ponieważ część rozwiązań, takich jak rozpoznawanie głosu, czy ruchoma podstawka są patentem Microsoftu.
Zobacz także: Klawiatura w spodniach alternatywą dla laptopów? »Nowym kontrolerem są zainteresowani nie tylko producenci telewizorów i komputerów. PrimeSense podpisało już umowę przynajmniej z jednym z największych dostawców telewizji kablowej na budowę urządzenia do obsługi kablówki bez konieczności korzystania z pilota. Nowa technologia ma szanse odnieść duży sukces, pozostaje tylko czekać na pierwsze produkcyjne wersje gadżetu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kinect pokieruje telewizorami i komputerami. PrimeSense pracuje nad adaptacją nowej technologii

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Kinect pokieruje telewizorami i komputerami. PrimeSense pracuje nad adaptacją nowej technologii