High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Ktema - ekskluzywny zestaw głośnikowy od Franco Serblin'ga

Audio-Video

rss

Ktema - ekskluzywny zestaw głośnikowy od Franco Serblin'ga

2010.10.16//  J. Kruczek
Ktema to najnowszy zestaw kolumn głośnikowych zaprezentowanych przez legendarnego Franco Serblin'ga, który jest znany z tworzenia dla firmy Sonus Faber. Tym razem znany projektant stworzył kolumny sygnowane jedynie swoim nazwiskiem.
Zobacz także: Arcadian Audio Pnoe Horns - głośniki o niecodziennym designie »Serblin stworzył przez 30 lat pracy projektanckiej niesamowite formy brzmienia głośników, a jego dzieła urosły do miana instrumentów. Projektant ma na koncie takie konstrukcje jak Minima Amator, Extrema, Guarnieri, Amati i Stradivari. Ktema intryguje ekscentryczną formą czterech łuków nadających kolumnom niecodzienny kształt.
Ktema Ktema
Ktema Ktema
Ktema Ktema

We frontowej części zamieszczono moduł średnio/wysokotonowy składający się z dwóch głośników w układzie kardioid. Głośniki posiadają średnicę 10 centymetrów i kopułki projektu Ragnara Liana. W tylnej części kolumn znalazły się dwa głośniki niskotonowe z metalowymi membranami o średnicy 23 centymetrów. Głośniki pracują w komorach z kontrolowanym ciśnieniem.
Zobacz także: Greensound Technologies Flo - piękne szklane głośniki dla melomanów »Projektant wyposażył wewnętrzne okablowanie w srebrne przewody firmy Yter. Ktema reprodukuje pasmo 26-33000Hz. Kolumny posiadają wysokość 110 centymetrów i wagę łączną dwóch kolumn na poziomie 110KG. Kolumny będą dostępne w dwóch wersjach wykończenia, czarnej na wysoki połysk i satynowy jawor. Kolumny będą kosztować 100 tysięcy złotych, a ich premierowy pokaz będzie miał miejsce na tegorocznym Audio Show w hotelu Kyriad.

Ktema Ktema
Ktema Ktema
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ktema - ekskluzywny zestaw głośnikowy od Franco Serblin'ga

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Ktema - ekskluzywny zestaw głośnikowy od Franco Serblin'ga