High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Laowa 24 mm f/14 Relay 2X - obiektyw makro o niezwykłej konstrukcji

Foto

rss

Laowa 24 mm f/14 Relay 2X - obiektyw makro o niezwykłej konstrukcji

2018.07.28//  J. Kruczek
Venus Optics szykuje sie do premiery dość osobliwego obiektywu makro. Model Laowa 24 mm f/14 Relay 2X pierwszy raz został wspomniany dwa lata temu i wygląda na to, że w końcu jego rozwój dobiega końca.
Jak widać na fotografiach obiektyw posiada nietypowy kształt. Urządzenie jest długą i cienką rurką, która pozwala zajrzeć w miejsca niedostępne dla zwykłych obiektywów. Co więcej w pełni uszczelniona konstrukcja pozwoli na fotografowanie także pod wodą.
Laowa 24 mm f/14 Relay 2X
Laowa 24 mm f/14 Relay 2X Laowa 24 mm f/14 Relay 2X
Laowa 24 mm f/14 Relay 2X

Możliwości obiektywu zaprezentowano na krótkim zwiastunie. Jak widać daje on zupełnie nowe możliwości. Oficjalna premiera obiektywu ma mieć miejsce 1 sierpnia. Na początku szkło trafi do serwisu finansowania Kickstarter. Laowa 24 mm f/14 Relay 2X oferuje ogniskową 24 mm oraz światłosiłę f/14. Tutaj z pomocą przyjdzie specjalna lampa LED montowana na obiektywie.
Zobacz także: C.P. Goerz Citograph 50 mm f/2.8 - kolejny ciekawy obiektyw na Kickstarterze »Szkło obejmuje pole widzenia 85 stopni. Ostrzenie odbywa się od 0,2 m. Maksymalne powiększenie to zaś 2.1. Przysłona ma maksymalną wartość 40. Konstrukcja optyczna składa się z 27 elementów w 19 grupach. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Canon EF, Nikon F oraz Sony E. Producent zapowiada także inne wersje.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Laowa 24 mm f/14 Relay 2X - obiektyw makro o niezwykłej konstrukcji

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Laowa 24 mm f/14 Relay 2X - obiektyw makro o niezwykłej konstrukcji