High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Leica i9 - koncepcyjna hybryda aparatu i iPhone'a 4

Foto

rss

Leica i9 - koncepcyjna hybryda aparatu i iPhone'a 4

2011.04.28//  J. Kruczek
Koncepcje aparatów fotograficznych często zdradzają ciekawe pomysły, które w przyszłości znajdują swoje miejsce w produkcji. Leica i9, to koncept, który zapewne nie wejdzie nigdy do produkcji, ale przedstawia ciekawą wizję dla fanów urządzeń Apple.
Zobacz także: Pentax K-5 Silver - limitowana edycja uznanej lustrzanki i zestaw nowych obiektywów »BLACK Design Associates zaprezentowało swoją wizję aparatu Leica, która łączy w sobie styl kultowych aparatów z możliwościami popularnego iPhone'a 4. Projektanci studia połączyli aparat Leica ze smartfonem Apple. Ur5zadzenie posiada body i optykę Leici, natomiast funkcję wyświetlacza i nośnika danych pełni iPhone 4 podpięty za pomocą 30-stykowego złącza.
Leica i9 Leica i9
Leica i9 Leica i9
Leica i9 Leica i9


Zobacz także: Sigma DP2x - nowy aparat z matrycą FOVEON X3 zadebiutuje w kwietniu »W założeniu Leica i9 ma oferować możliwość wykonywania profesjonalnych zdjęć, które następnie będzie można obrabiać i publikować w sieci za pomocą telefonu. Dodatkowo miałyby powstać specjalne aplikacje dostępne w App Store, które ułatwiałyby wykonywanie idealnych zdjęć. Prezentowany aparat pozostaje w sferze marzeń użytkowników iPhone'a, ale niewykluczone, że kiedyś mniej znany producent aparatów wykorzysta pomysł do budowy fotograficznego body pracującego w oparciu o smartfon. Czas pokarze, czy koncept zmieni coś w fotograficznym rynku.
Leica i9 Leica i9
Leica i9 Leica i9
Leica i9 Leica i9

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Leica i9 - koncepcyjna hybryda aparatu i iPhone'a 4

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Leica i9 - koncepcyjna hybryda aparatu i iPhone'a 4