High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Lifebook - koncepcyjny tablet stawiający na łączność bezprzewodową

Telefony

rss

Lifebook - koncepcyjny tablet stawiający na łączność bezprzewodową

2011.06.06//  J. Kruczek
Tablety internetowe zdobywają, co raz większe udziały w rynku i producenci prześcigają się w pomysłach na stworzenie unikatowych urządzeń. Popularność tabletów porusza też wyobraźnię projektantów i wizjonerów, którzy opracowują ciekawe koncepty.
Zobacz także: ecoPad - ekologiczny tablet ładowany podczas pracy »Większość projektów wybiega daleko w przyszłość, ale prezentowany dziś Lifebook mógłby zostać zbudowany przy wykorzystaniu dzisiejszej technologii. Idea przyświecająca temu tabletowi to całkowita rezygnacja z połączeń przewodowych. W założeniu twórcy, Alana Donnelly'ego, Lifebook miałby się łączyć ze wszystkim bezprzewodowo. Zapewniłoby to wyjątkową wygodę użytkowania. Oczywiście na pokładzie znalazłoby się łącze USB, ale tylko, jako awaryjna opcja.
Lifebook Lifebook
Lifebook Lifebook
Lifebook Lifebook


Zobacz także: Fujitsu Flexbook - koncepcyjny netbook w stylu origami »Lifebook miałby współpracować z innymi urządzeniami za pomocą modułów Bluetooth i WiFi. Dla przykładu wystarczyłoby przyłożyć tablet do drukarki żeby drukować zdjęcia, podobnie z komunikacją z mobilnymi dyskami i komputerami. Także ładowanie miałoby się odbywać indukcyjnie przez położenie tabletu na specjalnej tacce. Co więcej wbudowana kamera działa na podobnej zasadzie, co Kinect, czyli pozwoliłaby na sterowanie urządzeniem gestami. W trakcie pisania można by skorzystać z pełnej klawiatury wyświetlanej holograficznie. Całość prezentuje się bardzo interesująco i jest możliwa do wykonania przy dzisiejszej technologii. Niewykluczone, więc, że wkrótce zobaczymy tablet o podobnej funkcjonalności.

Lifebook Lifebook
Lifebook Lifebook
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lifebook - koncepcyjny tablet stawiający na łączność bezprzewodową

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Lifebook - koncepcyjny tablet stawiający na łączność bezprzewodową