High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   MacBook Air M2 - pierwsze testy wydajności

Komputery i konsole

rss

MacBook Air M2 - pierwsze testy wydajności

2022.07.10//  b. Grycan
W internecie pojawiły się już pierwsze testy wydajności nowego modelu MacBook Air wyposażonego w procesor M2. W testach Geekbench 5 notebook wypada na poziomie zbliżonym do modelu MacBook Pro wyposażonego w ten sam układ M2.

Warto jednak pamiętać, że syntetyczne testy nie oddają w pełni sytuacji z którą mamy do czynienia przy normalnej pracy. Tutaj należy pamiętać, że model Pro wyposażony jest w aktywny układ chłodzenia, który zdecydowanie opóźnia lub eliminuje efekt thermal throttlingu czyli czasowego obniżenia nominalnego taktowania procesora w celu obniżenia temperatury procesora.

MacBook Air M2 - pierwsze testy wydajności
Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku poprzedniej generacji oryginalnych układów Apple czyli procesorów M1. Testy syntetyczne pokazywały zbliżone wyniki modeli Air i Pro natomiast w praktyce model Pro był bardziej wydajny.

Przy wyborze modelu warto zatem nie patrzeć tylko na testy ale wziąć pod uwagę zastosowania naszego komputera. W pracy biurowej sensowniejszym wyborem będzie model Air (niższa cena, bezgłośna praca), przy bardziej wymagających zastosowaniach model Pro dostarczy nam więcej satysfakcji (pomimo wyższej ceny). 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MacBook Air M2 - pierwsze testy wydajności

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   MacBook Air M2 - pierwsze testy wydajności