High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   MeCam - quadrocopter w roli samodzielnego asystenta

Gadżety

rss

MeCam - quadrocopter w roli samodzielnego asystenta

2013.01.29//  J. Kruczek
Targi CES 2013 były miejscem premier urządzeń od wielkich gigantów rynku elektronicznego. Nie zabrakło jednak mniejszych projektantów, którzy zaskakiwali nowatorskimi rozwiązaniami. Takim jest właśnie MeCam, choć z pozoru mamy do czynienia ze zwykłym quadrocopterem.
Gadżet nie posiada efektownej obudowy, ani nie strzela laserami, ale zamiast tego ma kamerę. Tak to też nie jest rewolucją w dziedzinie quadrocopterów, ale już sposób sterowania i możliwości MeCam są zaskakujące. Największe wrażenie robi system sterowania głosowego i wykonywanie komendy swobodnego podążania za właścicielem.
MeCam MeCam
MeCam MeCam
MeCam MeCam


Zobacz także: Helo TC Assault - mały helikopter RC sterowany smartfonem »Ta ostatnia sprawia, że MeCam lata za użytkownikiem i filmuje wykonywane przez niego czynności. Zmienia się tym samym w asystenta, którego docenią wszyscy bloggerzy i miłośnicy rejestrowania własnego życia. Quadrocopter samodzielnie omija przeszkody i podąża za właścicielem. Aktualnie trwają prace rozwojowe, ale gotowy gadżet ma zadebiutować na rynku w 2014 roku. Jego cena ma wynieść około 49 dolarów. MeCam może zapisywać filmy na kartach pamięci bądź przesyłać je do smartfonów za pośrednictwem WiFi bądź Bluetotha. Zapowiada się bardzo interesujący gadżet rodem z filmów sci-fi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MeCam - quadrocopter w roli samodzielnego asystenta

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   MeCam - quadrocopter w roli samodzielnego asystenta