High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   MetaVision Meta 2 - nowe gogle rozszerzonej rzeczywistości

Gadżety

rss

MetaVision Meta 2 - nowe gogle rozszerzonej rzeczywistości

2016.03.04//  J. Kruczek
MetaVision rozpoczęło zbieranie zamówień na gogle rozszerzonej rzeczywistości Meta 2. Na razie gadżety tego typu nie odniosły wielkich sukcesów, ale producenci ciągle rozwijają pomysł i dopracowują swoje urządzenia. Przykładem może być Microsoft Hololens.
Wracając do Meta 2 mamy do czynienia z ciekawymi goglami skupiającymi się właśnie na rozszerzonej rzeczywistości. Wyróżniają się one na tle konkurencji polem widzenia aż 90 stopni oraz rozdzielczością 2560x1440 pikseli. To bardzo dobry wynik oferujący wysoką jakość widzianych obrazów.
MetaVision Meta 2
MetaVision Meta 2 MetaVision Meta 2
MetaVision Meta 2

Meta 2 można zamawiać za cenę 949 dolarów w wersji deweloperskiej. Sporo, ale i tak taniej niż na przykład wspomniany gadżet Microsoftu. Gogle można używać w okularach, a po wyłączeniu nie przesłaniają one pola widzenia. Na pokładzie znalazła się kamera HD oraz cztery głośniki.
Zobacz także: Sony SmartEyeglass - prezentacja deweloperskiej wersji okularów »Specjalne czujniki reagują na zmiany położenia kamery czy też ruchy dłońmi. Meta 2 do pracy wymagają komputera z zainstalowanym Windowsem 8 bądź 10. Niedługo ma się pojawić wsparcie dla Mac OS X. Nie wróżymy goglom spektakularnych sukcesów, ale są one kolejnym krokiem w rozwoju tej technologii.
MetaVision Meta 2
MetaVision Meta 2 MetaVision Meta 2
MetaVision Meta 2

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MetaVision Meta 2 - nowe gogle rozszerzonej rzeczywistości

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   MetaVision Meta 2 - nowe gogle rozszerzonej rzeczywistości