High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Microsoft Surface Neo i Windows 10X - krok w rozwoju dwuekranowych urządzeń

Komputery i konsole

rss

Microsoft Surface Neo i Windows 10X - krok w rozwoju dwuekranowych urządzeń

2019.10.04//  J. Kruczek
Microsoft zdecydował się stworzyć nową rodzinę urządzeń z dwoma ekranami. Amerykański gigant podszedł do tematu bardzo rozsądnie i pokazał nie tylko sprzęt, ale także nowy system Windows 10X. Wcześniej prezentowaliśmy smartfona Duo, który korzysta z Androida, ale już tablet Surface Neo będzie pracował na nowym Windowsie.
Dlaczego Microsoft tak rozgraniczył swoje urządzenia? Firma doszła do wniosku, że smartfony muszą oferować nieograniczoną łączność oraz dostęp do aplikacji mobilnych, a w tym nie da się pokonać Androida. Od tabletów zaś użytkownik oczekuje, że zastąpią one komputer w terenie. Tym samym muszą oferować dostęp do funkcji, których na telefonie zabraknie. Windows 10X ma w pełni wykorzystać dwuekranową konstrukcję.
Microsoft Surface Neo
Microsoft Surface Neo Microsoft Surface Neo
Microsoft Surface Neo

Microsoft Surface Neo jest tabletem z dwoma 9-calowymi ekranami połączonymi zawiasami. Użytkownik może ułożyć ekrany w formę tabletu, małego netbooka czy 13-calowego komputera all-in-one. W zestawie znajdzie się także magnetyczna klawiatura. Tę możemy położyć na jednym z ekranów. Jeżeli zrobimy to przy górnej krawędzi to niżej uzyskamy touchpad, zaś przy dolnej to na górze pojawią się emotikony bądź wąski ekran dla aplikacji.
Zobacz także: Samsung Galaxy Tab S6 - tablet dla wymagających »Na razie nie znamy specyfikacji Microsoft Surface Neo. Na tę będzie trzeba poczekać, bowiem premiera rynkowa tabletu ma mieć miejsce za kilkanaście miesięcy. Koncern zapowiedział także, że wkrótce podobne urządzenia wykorzystujące Windows 10X zaprezentują firmy Asus, Dell, HP czy Lenovo.

Microsoft Surface Neo
Microsoft Surface Neo
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Microsoft Surface Neo i Windows 10X - krok w rozwoju dwuekranowych urządzeń

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Microsoft Surface Neo i Windows 10X - krok w rozwoju dwuekranowych urządzeń