High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Microsoft zapowiada rozbudowaną platformę telewizyjną w nowym Xboxie

Komputery i konsole

rss

Microsoft zapowiada rozbudowaną platformę telewizyjną w nowym Xboxie

2013.04.09//  J. Kruczek
Microsoft nareszcie podał oficjalną informację odnośnie nowego Xboxa. Niestety nie chodzi o zapowiedź sprzętu, czy szczegóły techniczne, ale o jeden z kierunków rozwoju platformy. Koncern postanowił zadbać o bardziej rozrywkowy wymiar konsoli.
Zobacz także: Playstation 4 - garść informacji z targów GDC 2013 »Nowy Xbox ma sporo uwagi poświęcać telewizji internetowej i filmom. Microsoft postanowił opracować zupełnie nową platformę, która będzie zintegrowana z Xboxem oraz z komputerami i urządzeniami mobilnymi. W tym celu koncern nawiązuje współpracę z największymi dystrybutorami telewizyjnymi na świecie. Współpraca ma też obejmować najpopularniejsze kanały telewizyjne, a całość ma na celu stworzenie wielkiej platformy telewizyjnej.
Xbox Xbox
Xbox Xbox
Xbox Xbox

Zmiana polityki odnośnie Xboxa jest podyktowana wynikami badań. Większość użytkowników konsoli Xbox 360 używa jej do odtwarzania materiałów z usług VoD. Szczególnie w USA konsola Micorsoftu nie jest już sprzętem głównie do grania. Stąd pomysł, aby nowy Xbox był platformą multimedialną nastawioną na telewizję i rozrywkę filmową. Gry zaś o ile pozostaną ważnym elementem to nie będą głównym narzędziem marketingowym. Pozostaje jednak pytanie, jak nowy system multimedialny będzie się miał na takich rynkach, jak Polska.
Zobacz także: Ouya - rynkowy debiut nastąpi w czerwcu »Nasz kraj musiał ciężko walczyć o udostępnienie usługi Xbox Live. A większość opcji multimedialnych konsoli jest i tka niedostępnych w naszym kraju i na wielu rynkach. Ostatnie informacje z obozu Microsoftu zdają się dawać przewagę Sony. Miejmy nadzieję, że premiera nowego Xboxa przyniesie ciekawą konsolę stworzoną dla graczy, a nie dla amerykańskich miłośników telewizji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Microsoft zapowiada rozbudowaną platformę telewizyjną w nowym Xboxie

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Microsoft zapowiada rozbudowaną platformę telewizyjną w nowym Xboxie