High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Moneaul Play Ball PC - futurystyczny komputer zamknięty w kuli

Komputery i konsole

rss


Warning: Creating default object from empty value in /www/www.banzaj.pl/class/web_poll.php on line 108

Moneaul Play Ball PC - futurystyczny komputer zamknięty w kuli

2011.01.13//  J. Kruczek
Komputery stacjonarne oraz laptopy otrzymują niemal codziennie nowe rozwiązania techniczne. Specyfikacje pozwalają na robienie rzeczy, które kilka lat temu były zarezerwowane dla superkomputerów. Niestety wygląd i sposób użycia pozostają bez zmian, a użytkownicy nadal czekają na rewolucję w tym aspekcie.
Zobacz także: Boxee Box - oryginalny nettop na platformie Intel Atom »Wygląda na to, że zmiany są bliżej niż się spodziewaliśmy. To za sprawą komputera mało znanej firmy Moneaul. Na targach CES 2011 producent zaprezentował ciekawa koncepcję komputera o nazwie Play Ball PC. Na początek przybliżmy design, który nadał komputerowi kształt niewielkiej, eleganckiej kuli, na której znajdziemy dwa wbudowane głośniki o mocy 15W.

Ankieta: Czy Moneaul Play Ball PC ma szansę się przyjąć?

Moneaul Play Ball PC Moneaul Play Ball PC
Moneaul Play Ball PC Moneaul Play Ball PC
Moneaul Play Ball PC Moneaul Play Ball PC

Play Ball PC to nie tylko wygląd. We wnętrzu znajdziemy procesor Intel Atom współpracujący z pamięcią RAM o pojemności 2GB. Dane mogą być przechowywane na 64-gigaowym dysku SSD, a całość jest obsługiwana systemem Windows 7. Ideą komputera jest wysoka mobilność i całkowity brak niewygodnych kabli. Dlatego na pokładzie znalazł się moduł WiFi oraz bardzo wytrzymała bateria, niestety nie znamy czasu jej pracy. Play Ball PC ma się łączyć ze wszystkimi peryferiami drogą bezprzewodową.
Zobacz także: Xi3 Modular Computer - miniaturowy komputer z wielkimi możliwościami »Kolejnym ciekawym gadżetem na pokładzie jest 6-osiowy żyroskop, który pozwala na używanie komputera, jako kontrolera w grach i aplikacjach. Całość wygląda bardzo interesująco i zapowiada nowe trendy w branży komputerowej. Nie zdradzono jeszcze, jak to wszystko ma razem działać, ale koncepcja wydaje się iść w dobrą stronę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Moneaul Play Ball PC - futurystyczny komputer zamknięty w kuli

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Moneaul Play Ball PC - futurystyczny komputer zamknięty w kuli