High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Motorola Golden-i - futurystyczny kontroler sprzętu biurowego

Gadżety

rss

Motorola Golden-i - futurystyczny kontroler sprzętu biurowego

2010.02.17//  J. Kruczek
Trwające w Barcelonie targi Mobile World Congress przynoszą na świat nowe technologie będące nie tylko nowymi telefonami komórkowymi. Na targach przedstawiono urządzenie, które powstało po połączeniu sił firm Motorola i Kopin. Golden-i przypomina system słuchawkowy z filmów Sci-Fi, a pełni funkcję przenośnego komputera noszonego na głowie, do użycia którego nie potrzeba rąk.
Zobacz także: Słuchawki Vizio z wbudowanymi ekranami LCD »Urządzenie posiada wbudowane moduły WiFi oraz Bluetooth 2.1, dzięki którym łączy się z urządzeniami, nad którymi może przejąć kontrolę. Golden-i może równocześnie przejąć kontrolę nad siedmioma urządzeniami w tym nad komputerem stacjonarnym czy telefon komórkowy. Wszystkie polecenia przekazywane są głosowo, a specjalne czujniki bez problemów odróżniają zwykłe rozmowy od poleceń. Komendy są przyjmowane w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim, ale producent obiecuje, ze już wkrótce zostaną dodane nowe.
Motorola Golden-i Motorola Golden-i
Motorola Golden-i Motorola Golden-i
Motorola Golden-i Motorola Golden-i


Zobacz także: Q-Sound czyli solarne słuchawki »“Golden-i jest sprzętem przeznaczonym dla korporacji. Daje możliwość pozostawienia ciężkiego sprzętu w biurze, umożliwiając jednocześnie zdalny dostęp do informacji, aplikacji i usług” - mówił Jeffrey Jacobsen odpowiadający za projekt.  Gadżet pozwala na zdalne uruchomienie komputera, uzyskanie potrzebnych informacji i ponowne przełączenie go w stan hibernacji. Jak urządzenie spisze się w praktyce dowiemy się prawdopodobnie w tym roku. Producenci nie podali jeszcze oficjalnej daty premiery Golden-i.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Motorola Golden-i - futurystyczny kontroler sprzętu biurowego

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Motorola Golden-i - futurystyczny kontroler sprzętu biurowego