High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   NASA Z-2 - tak wygląda nowy skafander astronautów

Gadżety

rss

NASA Z-2 - tak wygląda nowy skafander astronautów

2014.05.05//  J. Kruczek
NASA od dłuższego czasu zmaga się z problemem zaprojektowania bardziej praktycznego i wygodnego skafandra kosmicznego zwiększającego swobodę astronauty. Wygląda na to, że agencja kosmiczna dokonała kolejny krok w stronę przyszłości.
Zobacz także: Drukowany egzoszkielet od 3D Systems »Skafander Z-2 ma być nowym narzędziem kosmonautów przebywających w przestrzeni kosmicznej. Strój, a w zasadzie zaawansowane technologicznie narzędzie zostało wybrane przez internautów. NASA Z-2 powstał w trzech konceptach, a internauci wybrali, który ma być rozwijany do wersji produkcyjnej. Wygrał model widoczne na zdjęciach.
NASA Z-2
NASA Z-2 NASA Z-2
NASA Z-2

NASA Z-2 podobnie jak obecnie używany skafander zapewnia ochronę przed niskimi temperaturami i dostęp do powietrza. Główne zmiany to przede wszystkim mniej połączeń przegubowych i bardziej elastyczne materiały. Pozwolą one na większą swobodę ruchu i tym samym ułatwią pracę w przestrzeni kosmicznej. Kolejnym atutem jest wzmocniona konstrukcja zapewniająca większe bezpieczeństwo.
Zobacz także: Project Tango - smartfony Google uczące się świata »Na skafandrze pojawiły się także podświetlane symbole pozwalające na szybkie rozpoznanie astronautów. Spora część elementów powstaje za pomocą druku 3D, co obniża koszty i pozwala dopasować skafander do konkretnej osoby. Jesienią mają ruszyć testy skafandra pozwalające na ostateczne dostosowanie go do lotu w przestrzeń kosmiczną.
NASA Z-2
NASA Z-2 NASA Z-2
NASA Z-2
NASA Z-2
NASA Z-2
NASA Z-2

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: Engadget, NASA


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
NASA Z-2 - tak wygląda nowy skafander astronautów

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   NASA Z-2 - tak wygląda nowy skafander astronautów