High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   NEC Tele Scouter - elektroniczny tłumacz pomoże w rozmowie

Gadżety

rss

NEC Tele Scouter - elektroniczny tłumacz pomoże w rozmowie

2010.02.12//  J. Kruczek
Bariery językowe są często przeszkoda nie do pokonania. Z rozwiązaniem przychodzi firma NEC, która opracowała urządzenie służące do tłumaczenia języków w trakcie rozmowy. Gadżet przypomina uniwersalnego tłumacza z seriali Star Trek, z tym, że urządzenie NECa nie jest wbudowane w małą odznakę a w specjalne słuchawki.
Zobacz także: Talking Robo - elektroniczny nauczyciel języka angielskiego »Urządzenie wygląda jak rekwizyt z filmu Sci-Fi. Gadżet składa się ze słuchawek połączonych z mikrofonem i okularami, a całość uzupełnia ekranik, podobny do tych używanych przez pilotów myśliwców i helikopterów bojowych. Tele Scouter od NECa tłumaczy na bieżąco wypowiadane przez rozmówcę zdania i przekazuje je w postaci dźwiękowej jak i tekstowej za pomocą małego ekranu.
NEC Tele Scouter NEC Tele Scouter
NEC Tele Scouter NEC Tele Scouter
NEC Tele Scouter NEC Tele Scouter

Obie osoby prowadzące dyskusję muszą posiadać Tele Scouter na głowach, urządzenia łączą się bezprzewodowo i współpracują przy tłumaczeniu wypowiedzi. Jak do tej pory urządzenie tłumaczy jedynie języki angielski i japoński, ale NEC zapowiada, ze już wkrótce uzupełni gamę o nowe słowniki. Nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do dystrybucji.
Zobacz także: Moshi - budzik, który rozmawia i ułatwia życie »Nie tylko NEC pracuje nad uniwersalnym tłumaczem, także Google rozpoczęło projekt oprogramowania, które na bieżąco pozwoliłoby tłumaczyć. Oprogramowanie ma wykorzystywać technologię translatora Google oraz nawigacji głosowej z systemu Android. Nowe projekty mają duże szanse na powodzenie, ponieważ w znacznym stopniu ułatwią porozumiewanie się ludzi na całym świecie.
NEC Tele Scouter NEC Tele Scouter
NEC Tele Scouter NEC Tele Scouter
NEC Tele Scouter NEC Tele Scouter

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
NEC Tele Scouter - elektroniczny tłumacz pomoże w rozmowie

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   NEC Tele Scouter - elektroniczny tłumacz pomoże w rozmowie