High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Nikon D4 i D800 z problemami. Flagowe lustrzanki się zawieszają

Foto

rss

Nikon D4 i D800 z problemami. Flagowe lustrzanki się zawieszają

2012.05.07//  J. Kruczek
Nikon D4 i D800 są obecnie jednymi z najciekawszych propozycji dla ambitnych fotografów szukających zaawansowanych aparatów. Okazuje się jednak, że producent nie ustrzegł się błędów i użytkownicy tych urządzeń mogą napotkać niemiłe problemy.
Niedawno problemy miał Canon ze swoją flagową lustrzanką 5D Mark III. Teraz flagowe modele Nikona przeprawiają właścicieli o białą gorączkę. Producent odebrał sporą ilość zgłoszeń serwisowych dotyczących zawieszania się aparatów podczas wymagającej pracy. Lustrzanki zawieszają się do tego stopnia, że jest potrzebny tak zwany twardy reset, czyli wyjęcie baterii podczas pracy.
Nikon D800 Nikon D800
Nikon D800 Nikon D800
Nikon D800 Nikon D800


Zobacz także: Canon EOS-1D C - profesjonalna lustrzanka dla filmowców »Obecnie konstruktorzy pracują nad rozwiązaniem problemu, a użytkownicy Nikonów D4 i D800 muszą się uzbroić w cierpliwość. Doraźnym rozwiązaniem jest wyłączenie w menu Odtwarzania opcji histogramu RGB oraz poziomów jasności. Nikon zapewnia, że już wkrótce zapewni stałe rozwiązanie. Problem pochodzi najprawdopodobniej z błędów w oprogramowaniu i powinna wszystko załatwić aktualizacja. Co ważne problem nie dotyczy wszystkich egzemplarzy, a jedynie pojedynczych modeli.
Nikon D800 Nikon D800
Nikon D800 Nikon D800
Nikon D800 Nikon D800

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nikon D4 i D800 z problemami. Flagowe lustrzanki się zawieszają

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Nikon D4 i D800 z problemami. Flagowe lustrzanki się zawieszają