High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Nexus 6 może nie powstać. Google zmienia politykę

Telefony

rss

Nexus 6 może nie powstać. Google zmienia politykę

2014.05.19//  J. Kruczek
Google Nexus 6 miał według wczesnych przecieków być oparty o smartfona LG G3. Wiele wskazuje jednak na to, że smartfona Google nie doczekamy się w tym roku. Możliwe, że seria Nexus w przypadku telefonów całkowicie zniknie z rynku.
Najnowsze plotki głoszą, że amerykański gigant wycofał się z serii smartfonów Nexus a szósta generacja została anulowana. Nie wiemy jeszcze czy te informacje znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, ale start programu Silver zdaje się potwierdzać te doniesienia.
Google Nexus
Google Nexus Google Nexus
Google Nexus

Program Google Silver zakłada współpracę z producentami w celu tworzenia smartfonów z czystym systemem Android. Miałyby one przypominać modele Google Play Edition, ale byłyby one obwarowane pewnymi wymogami ze strony dostawcy systemu.
Firmy decydujące się na produkcję smartfona w programie Silver musiałyby spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim musiałyby użyć Androida w czystej formie bez żadnych programów dodatkowych. Konieczne będzie zobowiązanie się do natychmiastowych aktualizacji oraz dbałości o jakość telefonów. W zamian producenci otrzymają wsparcie software'owe oraz marketingowe. Google będzie reklamowało wszystkie smartfony z programu Silver oraz zadba o punkty informacyjne w sieciach sprzedaży. W nich będzie się można zapoznać ze smartfonami oraz z Androidem.
Zobacz także: Vertu szykuje topowego, luksusowego smartfona »W momencie, gdy wielu producentów będzie produkować smartfony według wytycznych Google to Nexus 6 nie będzie miał już sensu. Program Silver ruszy w lutym 2015 roku, a my czekamy na oficjalne informacje odnośnie nowego Nexusa.
Google Nexus
Google Nexus Google Nexus
Google Nexus

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nexus 6 może nie powstać. Google zmienia politykę

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Nexus 6 może nie powstać. Google zmienia politykę